pultuszczak

Facebook


Maroon 5 na koncercie w Krakowie – niezapomniane wydarzenie

2019-05-14 8:33:21
Muzycy z tytułowej formacji grają już od przeszło 20 lat. O tym, dlaczego miłość do Maroon 5 nie słabnie, dowiecie się z poniższego artykułu. Opowiadamy o początkach kariery i przypominamy największe hity zespołu.

 

Cars and flowers

Zespół Maroon 5 powstał w 2001 roku w Los Angeles. Jednak jego początki sięgają lat 90. ubiegłego wieku, kiedy to muzycy działali jako Kara’s Flowers. Pierwotny skład zespołu stanowili wokalista i gitarzysta Adam Levine, klawiszowiec Jesse Carmichael, perkusista Ryan Dusick oraz basista Mickey Madden. Zespół został sformułowany z kolegów ze szkoły średniej. Adam Levine jest znany ze swojej charakterystycznej wysokiej barwy głosu, jednak za czasów Kara’s Flowers śpiewał inaczej, głębszym i mocniejszym głosem. A cały zespół wykonywał grunge, który w tamtych latach był najpopularniejszym stylem, zwłaszcza wśród młodych ludzi.

Początkowo grali głównie w klubach i jak sami mówią, wyłącznie dla zabawy. Pomimo podpisanego kontraktu z wytwórnią płytową i wydanym debiutanckim albumem, kariera zespołu nie nabierała tempa, a odbiorcy zniekształcali nazwę zespołu na Cars and flowers, co przekonało chłopaków do zmiany. Po ponad dwudziestu latach zespół nie zwalnia i wciąż koncertuje ze swoimi genialnymi piosenkami. Bilety na najbliższy koncert w Polsce znajdziesz na: https://www.alebilet.pl/bilety/maroon_5.

This love – historie miłosne

Po nieudanym starcie muzycy nie poddali się i zaczęli czerpać z innych stylów muzykowania np. R&B. W 2001 roku do zespołu dołączył gitarzysta James Valentine. Rok później muzycy wydali wraz Octone Records z Nowego Jorku, samodzielnie opracowaną płytę Songs About Jane i dzięki singlowi This love, krążek odniósł spektakularną popularność, ostatecznie okrywając się podwójną platyną. Nazwa krążku nawiązuje do burzliwego związku frontmana z ówczesną dziewczyną Jane. Adam Levine wspomina, że była ona dla niego natchnieniem do pisania piosenek, choć ich związek nie należał do udanych.

Choć rozgłos i popularność przyszły z opóźnieniem, bo dopiero w 2004 roku, zespół wyruszył w trasę koncertową. Czas ten był bardzo intensywny. Ilość koncertów oraz wywiadów była wyczerpująca. Zespół grał wtedy z wieloma uznanymi artystami na największych scenach. W 2006 roku zespół opuścił perkusista Ryan Dusick, którego stan zdrowia nie pozwalał na dalsze koncertowanie. Mężczyzna cierpiał z powodu kontuzji ramienia. Wtedy do Maroon 5 dołączył Matt Flynn. W 2006 roku zespół nagrodzono Grammy dla „najlepszego nowego artysty”.

Maroon 5 obecnie

Już w 2007 roku wydano album It Won’t Be Soon Before Long, z którego najpopularniejszymi singlami są Makes Me Wonder oraz It Won’t Be Soon Before Long. Trzy lata później ukazał się Hands All Over. Listy przebojów opanował kawałek Moves Like Jagger, w którym wspólnie z Adamem zaśpiewała Chrisrina Aguilera. Następnie w 2012 ukazał się Overexposed z singlem Payphone, który znów zachwycił publiczność. Rok 2014 stał pod znakiem V. Ten krążek zawiera m.in. kawałek Animals, ale największe sukcesy święcił singiel Sugar. W 2017 roku wyprodukowano Red Pill Blues. What Lovers Do i Girls Like You to najpopularniejsze z wielu świetnych piosenek obecnych na płycie.

Wszystkie kolejne krążki zespołu to bardzo udane produkty muzyczne, które przysporzyły im milionów fanów na całym świecie. Zespół gra na największych scenach i przy okazji wielkich imprez. Mimo upływu lat panowie wydają kolejne single z bardzo dużym powodzeniem. Co ciekawe, od kilku lat zespół tworzy nie pięć, ale aż siedem osób. Od 2012 roku w formacji jest również PJ Morton i Sam Farrar.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *