pultuszczak

Facebook

Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa

2021-11-17 12:17:04

Każdego dnia mieszkańcy Pułtuska i okolic korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To narzędzie, które internauci wykorzystują do określania problemów związanych z sytuacjami drogowymi i porządkowymi. Najczęściej zgłaszane sytuacje dotyczą przekroczenia dozwolonej prędkości czy spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Dzięki informacjom od mieszkańców, można w jeszcze efektywniejszy sposób zarządzać patrolami i wpływać na poprawę bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa cieszy się wysokim zainteresowaniem mieszkańców. Dzięki niej można poinformować służby o sytuacjach, które nas niepokoją. Jest to jedno z narzędzi do komunikowania się z policjantami. Podstawową formą pozostaje nadal numer alarmowy 112. Krajowa mapa nie służy bowiem do informowania o sytuacjach, które wymagają natychmiastowej interwencji.

Użytkownicy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa najczęściej zwracają uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości oraz spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych. Każde naniesione zagrożenie jest kilkukrotnie sprawdzane przez policjantów. Policjanci podczas codziennej służby odwiedzają miejsca, w których do tych sytuacji może dochodzić. Spożywany alkohol, awantury i zaśmiecania są uciążliwe dla mieszkańców. Dlatego podczas takich interwencji policjanci wystawiają mandaty, a nawet kierują wnioski do sądu. W kolejnych dniach mundurowi odwiedzają te same miejsca, by wyeliminować sytuacje, które zgłaszają mundurowi.

Policyjne działania potwierdzają, że coraz więcej osób w sposób odpowiedzialny wykorzystuje narzędzie, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W kilku prostych krokach można powiadomić służby o sytuacjach, które wpływają na komfort życia każdego z nas. Wybór kategorii, miejsca występowania zagrożenia, krótki opis daje funkcjonariuszom pełny obraz opisywanych zdarzeń. Zgłaszający często wykorzystują także możliwość przesłania zdjęcia.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wpisała się już na stałe jako forma kontaktu mieszkańców z policjantami. Pamiętajmy jednak, by w nagłej sytuacji skorzystać z numeru alarmowego 112.

sierż. Renata Soból. KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…