pultuszczak

Facebook

Mamy nowego prezesa PPUK

2016-06-21 9:48:24

Decyzja w sprawie odwołania prezesów dwóch spółek gminnych – Pułtuskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych i Towarzystwa Budownictwa Społecznego zaskoczyła wszystkich

Burmistrz argumentował, że Elżbieta Cachel i Tomasz Kowalewski nie osiągnęli zadowalających wyników w kierowanych przez siebie spółkach, nie chcąc szerzej mówić o przyczynach ich odwołania. Na miejsce Tomasza Kowalewskiego weszła zastępująca go do tej pory wiceprezes Ewa Kowalska, a stanowisko prezesa PPUK było przez krótki okres nieobsadzone. Nowo powołanym prezesem spółki został pułtuszczanin Sławomir Wyrzykowski.
Sławomir Wyrzykowski ma wykształcenie wyższe magisterskie (licencjat z administracji, magister ekonomii SGGW w Warszawie). Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w administracji, pracując na stanowisku specjalisty, inspektora, głównego doradcy, kierownika Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie oddział Poświętne, zastępcy dyrektora i dyrektora Mazowieckiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Warszawie. Posiada doświadczenie w zarządzaniu firmą oraz pozyskiwaniu funduszy unijnych. W swojej pracy zawodowej współpracował z organizacjami pozarządowymi, instytucjami, rolnikami i przedsiębiorcami w zakresie funduszy unijnych.
Już wkrótce przedstawimy koncepcję działania spółki i ewentualne zmiany, jakie zamierza wprowadzić nowy prezes. Został powołany w poniedziałek i na razie musi się zorientować w sytuacji. Jedno jest pewne, łatwego zadania mieć nie będzie.
Z kolei burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz zaprzecza jakoby dążył do likwidacji PPUK i przekazania zadań spółki podmiotowi zewnętrznemu.
– To niczym nieuzasadnione plotki – zapewnia.

Komentarze

1 komentarz

  1. Tadeusz odpowiedz

    “Burmistrz argumentował, że Elżbieta Cachel i Tomasz Kowalewski nie osiągnęli zadowalających wyników w kierowanych przez siebie spółkach” szczególnie dając tej pierwszej dwa miesiące wstecz jednorazowo 2500 zł podwyżki, błazenada cielaków z PSL ciąg dalszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…