pultuszczak

Facebook


Majówka na drogach

2019-04-30 1:22:58

Długi majowy weekend to czas wypoczynku i jednocześnie wzmożonego ruchu na drogach. Mazowieccy policjanci dołożą wszelkich starań, by tegoroczna majówka była bezpieczna. W tym roku policyjne działania „Majowy weekend 2019″ rozpoczną się jutro (30 kwietnia) i potrwają do niedzieli (5 maja)

Jeśli planujemy podróż samochodem, sprawdźmy wcześniej jego stan techniczny, ustawienie świateł i wyposażenie. Obowiązkowo w aucie powinna znajdować się gaśnica oraz trójkąt ostrzegawczy z homologacjami, ale warto też zadbać o inne przedmioty, takie jak apteczka czy kamizelka odblaskowa.
WYRUSZAJĄC W DROGĘ – OPRÓCZ STANDARDOWEGO WYPOSAŻENIA – ZABIERZMY ROZSĄDEK – TO GWARANCJA BEZPIECZNEGO DOTARCIA DO CELU!
-wyjedźmy wcześniej w drogę – wypoczęci i trzeźwi,
-zaplanujmy trasę uwzględniając warunki drogowe i pogodowe,
-starajmy się odpoczywać w drodze – róbmy częste przerwy,
-zadbajmy by wszyscy podróżujący mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewoźmy w fotelikach,
-stosujmy się do poleceń policjantów,
-przestrzegajmy ograniczeń prędkości,
-uważajmy na pieszych i rowerzystów i motocyklistów
Jeśli zauważysz na drodze samochód, który jedzie bardzo agresywnie i niebezpiecznie – daj się wyprzedzić, przepuść go – zawiadom Policję – działając w ten sposób możesz komuś uratować życie!
Przypominamy, że w każdej chwili możemy sprawdzić stan trzeźwości w każdej jednostce Policji. Z uwagi na wzmożony ruch na drogach, warto przygotować się wcześniej i pomyśleć o drogach alternatywnych. Dzięki temu, w przypadku utrudnień na drodze, spowodowanych budową czy zdarzeniem drogowym będzie mogli pojechać inną drogą.
Jednocześnie przypominamy, że obowiązywać będą zakazy poruszania się po drogach samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów:
30 kwietnia 2018 roku od godziny 18:00 do godziny 22:00,
1 maja 2018 roku od godziny 8:00 do godziny 22:00,
2 maja 2018 roku od godziny 18:00 do godziny 22:00,
3 maja 2018 roku od godziny 8:00 do godziny 22:00.
Podczas długiego majowego weekendu nad naszym bezpieczeństwem będą czuwać policjanci, jednak bezpieczny wypoczynek w dużej mierze zależy od nas samych.
W świecie, którym króluje bezustanny stres, pośpiech oraz nadmiar obowiązków zarówno domowych jak i zawodowych zwolnijmy trochę, a na pewno z naszymi rodzinami dotrzemy do celu cało i zdrowo.

Wydział Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *