pultuszczak

Facebook


Maciej Ćwik brązowym medalistą Mistrzostw Polski

2015-10-20 1:38:03

Ponad 200 sztangistów z najmłodszego pokolenia zjechało się do Burzenina na Mistrzostwa Polski Młodzików

Pułtusk reprezentowali Maciej Ćwik w kat. 45 kg i Kacper Dąbrowski w kat. 62 kg. Rywalizacja była niezwykle ostra, bo w każdej prawie kategorii startowało ponad 20 zawodników. Ćwik miał do pokonania tylko 18. Okazało się, że dwaj byli poza jego zasięgiem. Z pozostałymi rozprawił się już w rwaniu sztangi. Zaczął ostrożnie od 43 kg. Potem zaliczył 47 kg i w trzecim podejściu skutecznie zaatakował 50 kg. W tym momencie miał już 8 kg przewagi nad kolejnym zawodnikiem. W tej sytuacji, podrzut był formalnością. Maciek najpierw zaliczył 55 kg, potem 60 kg i w trzecim podejściu zaatakował wyższy o 5 kg od własnego rekordu życiowego ciężar – 65 kg. Dość łatwo zarzucił sztangę na pierś, z pewnym trudem wstał z podsiadu i wybił sztangę nad głowę. Niestety, nie utrzymał jej, ale wynik 110 kg w dwuboju zapewnił mu brązowy medal Mistrzostw Polski.
Mniej szczęścia miał Kacper Dąbrowski. Tu o medale walczyło 24. zawodników, a Kacper nie należał do czołówki. Zaliczył w rwaniu dwa podejścia – 50 kg, 55 kg. Gorzej szło w podrzucie. Niedokładnie wykonane pierwsze podejście na 60 kg sędziowie uznali za nieudane. Ponieważ miał spory zapas siły, w drugim skutecznie zaatakował 65 kg. Ostatnie podejście na 70 kg znowu było „spalone”. Kacper nadźwigał 120 kg w dwuboju i zajął 18. miejsce.
W ogólnopolskiej rywalizacji sportowej dzieci i młodzieży nasi najmłodsi dorzucili 6 punktów do dorobku gminy Pułtusk. Sezon startowy zawodników Narwi zbliża się do końca. Sportowego podsumowania dokonamy w grudniu, po występach Pawła Szmei i Pawła Jasińskiego.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *