pultuszczak

Facebook


Luty na krajowej mapie zagrożeń

2017-03-03 8:58:12

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa kilka miesięcy. Przez ten czas w powiecie pułtuskim zgłoszono ponad 340 sygnałów. Wygląda na to, że dla mieszkańców największym zagrożeniem jest spożywanie alkoholu

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń, narzędziu, które powstało w związku z powszechnym rozwojem systemu informatycznego, dowiadujemy się, gdzie i jakie występują zagrożenia. Możemy także sami przekazywać informacje o miejscach niebezpiecznych w naszej okolicy.
Pułtuszczanie złożyli już ponad 340 doniesień. Tylko w lutym dominowały powiadomienia o spożywaniu alkoholu w miejscach niedozwolonych, a najwięcej zagrożeń wystąpiło na osiedlu Traugutta i w gminie Obryte.
Następne w kolejce jest nieprawidłowe parkowanie. Ten problem najbardziej irytuje mieszkańców Pułtuska, ul. Żwirki i Wigury. Tuż za nim jest używanie środków odurzających i akty wandalizmu.
Dla policji to istotne informacje. Współpraca z mieszkańcami daje możliwość lepszej orientacji i reakcji na dany problem, a co za tym idzie, zapewnienia bezpieczeństwa.
Policjanci apelują, aby w ramach programu „Mapa” nie zgłaszać pilnych interwencji. W tego typu przypadkach należy dzwonić pod numery alarmowe 112 lub 997.
st. sierż. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *