pultuszczak

Facebook


Luty na krajowej mapie zagrożeń

2017-03-03 8:58:12

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa kilka miesięcy. Przez ten czas w powiecie pułtuskim zgłoszono ponad 340 sygnałów. Wygląda na to, że dla mieszkańców największym zagrożeniem jest spożywanie alkoholu

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń, narzędziu, które powstało w związku z powszechnym rozwojem systemu informatycznego, dowiadujemy się, gdzie i jakie występują zagrożenia. Możemy także sami przekazywać informacje o miejscach niebezpiecznych w naszej okolicy.
Pułtuszczanie złożyli już ponad 340 doniesień. Tylko w lutym dominowały powiadomienia o spożywaniu alkoholu w miejscach niedozwolonych, a najwięcej zagrożeń wystąpiło na osiedlu Traugutta i w gminie Obryte.
Następne w kolejce jest nieprawidłowe parkowanie. Ten problem najbardziej irytuje mieszkańców Pułtuska, ul. Żwirki i Wigury. Tuż za nim jest używanie środków odurzających i akty wandalizmu.
Dla policji to istotne informacje. Współpraca z mieszkańcami daje możliwość lepszej orientacji i reakcji na dany problem, a co za tym idzie, zapewnienia bezpieczeństwa.
Policjanci apelują, aby w ramach programu „Mapa” nie zgłaszać pilnych interwencji. W tego typu przypadkach należy dzwonić pod numery alarmowe 112 lub 997.
st. sierż. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *