pultuszczak

Facebook


Ludzie przed ludźmi chronią przyrodę

2016-06-07 11:41:02

Dni Ziemi w PSP nr 4 Ireny Szewińskiej, od lat i z dużym powodzeniem, organizują: Ewa Mróz – Cebula, Iza Stawicka, Monika Trętowska. Podsumowanie DNI stało się wielkim show, w którym bohaterami były dzieci, a na widowni zasiedli nauczyciele, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz rodzice występujących i nagrodzonych. A tych była olbrzymia grupa

Szkolne show, świetnie przygotowane i odebrane, rozpoczęły dzieci z II b z … Przemysławem Leleniem, tatą jednego ze śpiewających uczniów. I tak ze sceny (udana scenografia) popłynęły słowa piosenki „Ziemia, wyspa zielona”. Środek spotkania był czasem na wręczenie nagród i wyróżnień w licznych konkursach oraz wystąpień jurorów – plastyczki Barbary Popielskiej i Adama Gadomskiego z Nadleśnictwa Pułtusk.

– Nasza szkoła od wielu lat zaprasza do wspólnego świętowania Dni Ziemi koleżanki i kolegów z innych szkół podstawowych położonych na terenie gminy. W tym roku dołączyli do nas młodsi koledzy ze… żłobka i przedszkoli, a także starsi koledzy ze szkół gimnazjalnych. Uczestniczyli oni w wielu konkursach zorganizowanych w kilku kategoriach wiekowych – podali prowadzący podsumowanie projektu – Natalia Szymańska i Mateusz Gniedziejko.

Szczególnie ciekawym był konkurs Ubieram się eko, który wygrali: 1. Amelia Waszkiewicz, 2. Marta Ciach i Olga Kalinowska oraz 3. Mariusz Andrzejewski i Martyna Lesińska. Nie mniej ciekawym okazał się konkurs Cuda z odpadów, w którym pierwsze miejsce przypadło Jakubowi Pudlisowi (zabawka), zaś najpiękniejszy przedmiot użytkowy z materiałów ekologicznych zrobiły Alicja Żukowska i Klaudia Załęska (pierwsze miejsca).

Dzieci ze żłobka – Laura Skrzypek, Gabriela Lewandowska, Martyna Dudzik, Anastazja Piórkowska, Gabriel Maśliński, Olaf Lantosz, Jakub Piotrowski – zostały nagrodzone za prace plastyczną Przyroda wokół nas. W kategorii przedszkola i zerówki pierwsze miejsca zajęli: Jan Kamiński, Daniel Biraga i Natalia Łuba.

Gimnazjaliści – Sylwester D. Siejka (1 miejsce), Dawid Łach (2) i Weronika Pachocka (3) przygotowali najpiękniejsze prezentacje multimedialne na temat Formy ochrony przyrody w Polsce.

Test z ochrony przyrody i środowiska (kat. kl. IV-VI) najlepiej napisały Bianka Kojer, Magdalena Wielgolewska i Agata Wójcik.

Spotkanie zakończyło się doskonałą inscenizacją wiersza „Dlaczego sroka nie lubi fabryki”. Pierwszaki Jolanty Kowalskiej – w barwnych, pomysłowych strojach, bez cienia tremy – wręcz zachwyciły czwórkową widownię.

Dyrektor Krzysztof Łachmański: – Projekt Ziemia jest naszym domem jest ważnym przedsięwzięciem, mówiącym o tym, jak ważne jest dla nas środowisko, w którym żyjemy. Dziękuję więc wszystkim uczestnikom za udział, a nauczycielom za opiekę i pomoc.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *