pultuszczak

Facebook

Ludzie listy piszą

2019-08-09 5:24:47

Szanowna redakcjo

Jestem stałą czytelniczką Tygodnika Pułtuskiego. Lubię Waszą gazetę za różnorodność materiału prasowego, za to, że znajduję w niej wszystkie pułtuskie aktualności, od spraw społecznych poprzez polityczno – gospodarcze, kulturalne, sportowe i NEWSY!
I w dodatku zręcznie podane. Może trochę brakuje wieści ze szkół, ale nie typu „… odbyła się akademia…”, tylko – czy i jak zmienia się pułtuska oświata.


Dzisiaj jednak piszę do Was z innego powodu, z powodu ciągnącej się publicznie polemiki z dyrektorką MOPS. Na Boga, przerwijcie już tę żenadę! Czego nie zrobił i co zaniedbał MOPS oraz inne pułtuskie służby widzieliśmy w telewizji ogólnopolskiej, a Tygodnik Pułtuski alarmował o napiętej sytuacji dużo wcześniej. Niewłaściwe zachowania i quasi decyzyjność zostały już dosadnie skomentowane. Teraz szefowa MOPS powinna zabrać się do pracy i informować naszą społeczność (również Tygodnik Pułtuski) o efektach, a nie brnąć w zagmatwane usprawiedliwienia, zresztą tak nieudolne, że czytelnik nie jest w stanie tej „piszączki” zrozumieć. Nie opowiadać w prasie, że wszystko jest w porządku, kiedy gołym okiem widać że w tych rodzinach źle się dzieje. Pouczanie innych i zaklinanie rzeczywistości to zła droga. Jeśli na tyle tylko stać dyrektora placówki pomocowej, to znaczy że ma inną wrażliwość niż ta, którą powinien wyróżniać się pracownik pomocy społecznej.
I tyle.
Pozdrawiam redakcję i panią dyrektor.
Dane autorki listu znane redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…