pultuszczak
Ludzie, co z wami jest?

2021-06-01 1:46:17

Mając podpisaną umowę z firmą odbierającą odpady komunalne, posiadamy teraz pewność, że odbiorą od nas wszystkie oczywiście prawidłowo posegregowane śmieci. Dlaczego więc niektórzy zadają sobie trud i narażają się na odpowiedzialność karną, podrzucając je do pojemników przy cmentarzach?

O kolejnych takich przypadkach informuje Urząd Miejski w Pułtusku. W trakcie wizji lokalnej przeprowadzonej 31 maja br. w miejscach składowania odpadów cmentarnych stwierdzono, że w pojemnikach przewidzianych do ich zbiórki znajdują się nie tylko przedmioty zgodne z przeznaczeniem, lecz ponadto m.in. odpady typowe dla gospodarstwa domowego – biodegradowalne oraz zmieszane, w tym też na przykład słoiki z przetworami spożywczymi. W dalszym ciągu w pojemnikach nie brakuje również odpadów budowlanych, które zgodnie z obowiązującymi przepisami, powinny być wywożone przez firmy budowlane bezpośrednio do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Apelujemy, szczególnie do osób, którym tego typu poczynania nie są obce, aby postępowali zgodnie z prawem, ponieważ w przyszłości zwiększona zostanie częstotliwość kontroli oraz monitorowanie problemu i tego typu praktyki będą surowo karane.

Na fotografii pojemnik na odpady przy II cmentarzu.

źródło: UM Pułtusk

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *