pultuszczak

Facebook


Lot w tunelu aerodynamicznym w Warszawie – unikatowy pomysł na prezent!

2019-04-26 11:16:25
Myślisz o tym, co podarować w prezencie na urodziny, wieczór kawalerski lub na rocznicę? Wybierz lot w tunelu aerodynamicznym!

Artykuł partnera

 

Tunele aerodynamiczne są dostępne także w Polsce! To kapitalny pomysł na rozrywkę dla osób spragnionych niecodziennych wrażeń. Gdy chcesz poczuć się tak, jak podczas skoku spadochronowego lub spadania w przestworzach, tunel aerodynamiczny będzie strzałem w dziesiątkę!

Aktualnie z lotów w tunelu można skorzystać także w Warszawie – jeżeli szukasz atrakcji lub pomysłu na prezent, swoją rezerwację można wykonać już teraz bez wychodzenia z domu, całkowicie przez internet.

Czym dokładnie są tunele aerodynamiczne i jak działają? Jak lata się w tunelu? Kto może wziąć udział w takim locie? Ile trzeba będzie za niego zapłacić? Sprawdź teraz!

Tunel aerodynamiczny – jak to działa?

Najczęściej tunele aerodynamiczne kojarzone są z badaniami aerodynamiki kształtu samochodów czy samolotów. Duże wentylatory, które potrafią wprawić powietrze w ruch, znalazły jednak jeszcze jedno zastosowanie – służą do imitacji warunków panujących podczas swobodnego spadania przy skoku spadochronowym.

Swobodne spadanie to spadanie bez otwartego spadochronu – uczestnik skoku leci wtedy w kierunku ziemi z prędkością nawet do 200 kilometrów na godzinę. Przez długi czas tylko skoki spadochronowe z opóźnionym otwarciem czaszy były sposobem na to, aby doświadczyć tego uczucia – teraz można poznać je także podczas lotu w tunelu aerodynamicznym.

Do imitacji warunków swobodnego spadania służą pionowe tunele aerodynamiczne, które wyposażone są w kilka sterowanych wentylatorów – mogą one nadać strugom powietrza prędkość nawet do 300 kilometrów na godzinę. W środku tunelu znajduje się także mocna siatka, na której stoi uczestnik lotu – gdy wentylatory zostaną uruchomione, zostaje podniesiony w górę pędem powietrza. Wrażenia przypominają wtedy spadanie w przestworzach!

Kto może brać udział w lotach w tunelach aerodynamicznych?

Tunele aerodynamiczne początkowo stosowane były tylko przez skoczków spadochronowych – amatorzy szkolili w nich swoje umiejętności, a profesjonaliści szlifowali te już posiadane. Dzięki temu, że tunele są także dość szerokie, pozwalały na loty grupowe.

Bardzo szybko powstała także nowa dyscyplina – bodyflying, która polega na wykonywaniu różnorodnych ewolucji w tunelu aerodynamicznym. To bardzo efektowny sport, który daje o wiele więcej możliwości niż podczas spadania w trakcie skoku spadochronowego!

Tunele aerodynamiczne zaczęły być także udostępniane osobom niedoświadczonym, jako pomysł na ciekawą rozrywkę z nutką adrenaliny. Nie trzeba posiadać żadnych zdolności, aby polatać w tunelu – nad wszystkim cały czas czuwa doświadczony instruktor, który pomaga nam w wykonywaniu różnorodnych ewolucji zapierających często dech w piersiach.

W lotach w tunelu aerodynamicznym może wziąć udział praktycznie każdy – także dzieci i młodzież, a także seniorzy, osoby niepełnosprawne. Jeżeli nie mamy przeciwwskazań do uprawiania sportów, możemy także polatać w tunelu. Warto, ponieważ to uczucie jedyne w swoim rodzaju!

Voucher na lot w aerotunelu – pomysł na udany upominek!

Lot w tunelu aerodynamicznym może być również doskonałym pomysłem na prezent na różne okazje – na urodziny, imieniny, pod choinkę, na wieczór kawalerski lub panieński, na wesele, na Dzień Ojca czy też na Walentynki, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

Jeżeli chcemy podarować lot w tunelu, najlepiej wybrać voucher upominkowy – wtedy osoba, która go otrzyma, może sama wybrać sobie termin lotu, który najbardziej jej odpowiada. Można zrobić to on-line, na stronie internetowej organizatora. Voucher także można wykupić przez internet albo bezpośrednio na miejscu w formie eleganckiego upominku gotowego do wręczenia.

Ile zapłacimy za lot w tunelu aerodynamicznym w Warszawie? Tunel aerodynamiczny Profly – Flyspot, który działa w stolicy, oferuje loty w cenie już od 249 złotych dla jednej osoby dorosłej oraz od 219 złotych dla osób poniżej 18 roku życia.

Zatem wtedy, gdy szukasz pomysłu na niecodzienny upominek, wręcz voucher na lot w aerotunelu w Warszawie – to prezent, który na pewno pozostawi po sobie wyjątkowe wspomnienia!

Artykuł partnera

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *