pultuszczak

Facebook

Lokata dla firmy – krótkoterminowa czy długoterminowa?

2016-11-30 1:59:20

Z produktów oszczędnościowych oferowanych przez banki najczęściej korzystają klienci indywidualni, ale nie oznacza to, że w ofercie nie ma takich produktów dedykowanych osobom przedsiębiorczym. Jaką lokatę – krótkoterminową czy długoterminową powinna założyć firma?

 

Duże zamówienie lub bardzo dobre zlecenie wystarczy, aby na firmowym koncie pojawiła się spora kwota. Jeżeli po opłaceniu wszystkich bieżących wydatków pozostaje nadwyżka, warto pomyśleć o jej pomnożeniu. Takie rozwiązanie jest o tyle sensowne, że chroni pieniądze przed utratą ich wartości. Jeżeli jesteś zainteresowany założeniem lokaty firmowej, nie powinieneś robić tego w pierwszym banku, który przyjdzie ci na myśl. Ponieważ konkurencja między bankami jest duża, możesz znaleźć lokatę z wysokim oprocentowaniem. Co więcej, nie musisz szukać sam – możesz wspomóc się publikowanymi w sieci rankingami.

Dlaczego warto założyć lokatę krótkoterminową?

Jeszcze kilka lat temu najlepiej oprocentowane były lokaty długoterminowe. Oddając do dyspozycji banku pieniądze na 6 miesięcy, rok lub nawet 2 lata, klienci mogli całkiem przyzwoicie zarobić. Dziś sytuacja wygląda inaczej – najlepiej oprocentowane są lokaty krótkoterminowe, czyli takie, które są zakładane na miesiąc, 2 lub 3 miesiące.

Z punktu widzenia firm założenie lokaty krótkoterminowej jest bardzo opłacalne. Poza odsetkami, firma otrzyma na wskazany rachunek bankowy zdeponowaną kwotę już po miesiącu lub 3 miesiącach. W efekcie pieniądze te będzie mogła spożytkować na własne potrzeby, jeżeli będzie taka konieczność.

Gdzie szukać atrakcyjnych lokat bankowych?

Choć w każdym banku bez trudu można znaleźć produkty dla firm, to jednak nie wszystkie oferują naprawdę szeroki wybór. Właśnie dlatego dobrej lokaty bankowej powinieneś szukać w tych bankach, dla których współpraca z przedsiębiorcami jest priorytetowa. Przykładem jest Idea Bank SA – to bank, w którym nie brakuje produktów dedykowanych przedsiębiorczym. Jeżeli chodzi o lokaty firmowe w Idea Bank, to są one dostępne nie tylko dla firm, lecz także dla spółek i innych jednostek organizacyjnych.

Jaką propozycję dla przedsiębiorców przygotował Idea Bank? Oto kilka najważniejszych informacji:

  • Na najwyższe oprocentowanie mogą liczyć nowi klienci banku (dziś takie rozwiązanie jest praktykowane przez wszystkie banki),
  • Wysokie oprocentowanie – nawet do 3,50% w skali roku,
  • Niski depozyt, – aby przedsiębiorca mógł oszczędzać, wystarczy nawet 500 zł, co jest idealnym rozwiązaniem z punktu widzenia klientów prowadzących niewielkie firmy,
  • Krótki okres trwania lokaty – lokata na okres 1 lub 3 miesięcy pozwala otrzymać środki wraz z odsetkami stosunkowo szybko.

Dodatkowo wszyscy klienci Idea Banku, mogą korzystać z dodatkowych usług, które bank przygotował z myślą o osobach prowadzących działalność gospodarczą. Mowa m.in. o:

  • Dostępie do specjalnej platformy Idea Cloud z aplikacją mobilną, która pozwala np. wystawiać faktury klientom i kontrahentom,
  • Usłudze Mobilnego Wpłatomatu, która jest szczególnie ciekawą opcją dla przedsiębiorców prowadzących punkty handlowo-usługowe,
  • Dostępie do coworku Idea Hub – to rozwiązanie dla tych, którzy prowadzą firmę w zaciszu własnego domu.

Dodatkowo na stronie Idea Banku znajdziesz aktualny ranking lokat bankowych z krótkim opisem każdej z aktualnie dostępnych lokat. To pozwoli ci szybko założyć najlepszą i zarabiać.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…