pultuszczak

Facebook


Loftowe wnętrza – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

2020-05-21 10:54:06
Styl loft podbija serca projektantów wnętrz. Loftowe są już nie tylko mieszkania, ale i przestrzenie użytkowe – kawiarnie, restauracje, hotele i biura. Czym się charakteryzuje ten sposób aranżowania pomieszczeń i co musimy wiedzieć, zanim zajmiemy się urządzaniem w tym stylu? Tłumaczymy w artykule!

 

Styl loft – podstawa

Styl loft nawiązuje do magazynów i fabryk, które opustoszały w wyniku zmian technik produkcyjnych w ubiegłym wieku. Ogromne, przestronne budynki przemieniono na mniejsze lokale, które wykorzystali przede wszystkim artyści. Docenili oni wszystkie zalety, jakie dają loftowe pomieszczenia. Wysokie sufity, duże okna i światło padające z okien oraz odpowiednio umiejscowionych lamp, swoboda i dużo wolnego miejsca, ograniczona liczba mebli i dekoracji, spokojne kolory – to wszystko okazało się być świetnym połączeniem. Przestronność, minimalizm, określona paleta barw, a także funkcjonalne i designerskie zarazem meble to najważniejsze elementy stylu loft. Bazując na odpowiednich kolorach: bieli, czerni i szarościach, oraz stawiając na solidne materiały: lite drewno i stal nierdzewną, urządzenie pomieszczenia w stylu loft będzie naprawdę proste!

Meble w stylu loft

Loftowe meble są przede wszystkim funkcjonalne. Ograniczenie elementów, które znajdują się w pomieszczeniu, sprawia, że meble muszą spełniać wiele funkcji. Wykorzystanie solidnych surowców gwarantuje nam, że wytrzymają z nami długi czas, a intensywna eksploatacja nie będzie wpływać na jakość mebli. Istotna jest również designerska forma, która łączy w sobie nowoczesność i minimalizm. Dzięki temu meble są jednocześnie stylowe i ponadczasowe. Sprawdzą się w różnych pomieszczeniach i będą odgrywać rolę dodatków. Meble loftowe znajdziemy u wielu producentów, jednak dobrze postawić na tych najbardziej doświadczonych i wyspecjalizowanych w tworzeniu w stylu loft. Ciekawe propozycje i możliwość stworzenia indywidualnych projektów, także w przypadku mebli kontraktowych, znajdziemy na https://loftkontrakt.pl/.

Dodatki loftowe

Ponieważ styl loft stawia przede wszystkim na swobodę i dużo wolnej przestrzeni, dodatki nie powinny zajmować wiele miejsca. Najlepiej sprawdzą się te, które powiesimy na ścianie. Obrazy, grafiki, plakaty, ale i tablice czy kraty – możemy je często zmieniać. Dobra loftowa baza łatwo przyjmuje nowe elementy dekoracyjne, dzięki czemu urządzane przez nas pomieszczenie zyska swój niepowtarzalny charakter. Innymi ciekawymi rozwiązaniami na udekorowanie wnętrza jest wykorzystanie elementów, które przede wszystkim spełniają swoją konkretną funkcję, ale jednocześnie są bardzo designerskie i przyciągają uwagę. Wieszak, haczyk, tacka, a może stoper do książek? Wszędzie jesteśmy w stanie przemycić trochę stylu loft!

Gdzie styl loft sprawdzi się najlepiej?

Co uważniejsze oko jest w stanie dostrzec styl loft w naprawdę wielu różnych miejscach. Gdzie i dlaczego coraz częściej sięgamy po aranżację w tym stylu?

  • W domu – styl loft to doskonały wybór dla tych, którzy cenią sobie funkcjonalność, solidne meble, ale i nowoczesny klimat. Dla tych, którzy wolą postawić na porządną bazę kolorów i mebli z możliwością częstego wprowadzania zmian w swoim otoczeniu.
  • W kawiarni – loftowe wnętrza dają nam poczucie swobody. To bardzo ważne w miejscach takich jak kawiarnie. Dzięki temu każdy znajdzie tu kąt dla siebie, bez względu na to, czy chcemy spokojnie wypić kawę, porozmawiać ze znajomym, popracować czy przeprowadzić rozmowy biznesowe.
  • W restauracji – solidne materiały, z których wykonane są meble loftowe, sprawiają, że mogą wytrzymać naprawdę wiele. Intensywna eksploatacja i częste mycie nie wpłyną negatywnie na ich jakość. Do tego ponadczasowy i uniwersalny design sprawdzi się przy zmiennej, sezonowej dekoracji.
  • W biurze – wygoda i funkcjonalność stylu loft i loftowych mebli powodują, że także projektanci przestrzeni biurowych bardzo często sięgają po ten sposób aranżacji.

Styl loft – podsumowanie

Loftowe pomieszczenia dają nam wiele korzyści. Poczucie swobody, wielofunkcyjne i solidne meble, designerskie, ale i uniwersalne formy – dzięki temu wszystkiemu styl loft spotyka się z takim uznaniem! Może przy okazji kolejnego planowania przestrzeni warto zastanowić się, czy nie urządzić go loftowo?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *