pultuszczak

Facebook


Lodowisko naprawdę na sto dwa

2019-02-07 12:05:12

Takiej zabawy nie było w mieście od dawna. A dotyczyła ona sobotniego otwarcia lodowiska (wstęp 26 i 27 stycznia był bezpłatny) przy PSP 4 im. Ireny Szewińskiej (świetne miejsce)

Otwarciu towarzyszyło wiele atrakcji – tych związanych z jazdą na lodzie (pokaz uczniów CZWÓRKI) i tych wiążących się z przyjemnościami – gorącą czekoladą i pączkami. Na lodowej tafli pokazali się nie tylko łyżwiarze, ale i barwne postacie bajkowe. Grała muzyka. Przecięcia wstęgi dokonała Dorota Sobotka, przedstawicielka UM

W ferworze zabaw nie zapomniano o uwagach na temat  bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Radny Mariusz Osica uznał lokalizację lodowiska za bardzo dobrą, podał koszt inwestycji – 130 tysięcy złotych, poinformował, że na przyszłość planowana jest większa płyta lodowa. Obecny wymiar lodowiska? 400 metrów kwadratowych.

Czy lodowisko miejskie jest potrzebne? Na to pytanie odpowiedział  szef MOSiR, Mateusz Miłoszewski, który podał, że w zeszłym tygodniu, od poniedziałku do piątku, skorzystało z niego prawie tysiąc osób. Dyrektor  Miłoszewski:  – Inwestycja jest potrzebna i będziemy ją rozwijać. A lodowisko czynne jest od godziny 9 do 20. W ferie od 9 do godziny 14 dzieci i młodzież mają wstęp za darmo, zaś od godziny 15 do 20 jazda jest płatna. Szkoły, po feriach, w godzinach od  9 do 14, w grupach zorganizowanych, jeżdżą za darmo.

Sobotni  popołudniowy czas na miejskim lodowisku łyżwiarze zawdzięczają organizatorom imprezy: burmistrzowi Wojciechowi Gregorczykowi, MCKiS, MOSiR oraz współorganizatorom: PSP 4, Komendzie Powiatowej Policji, KLUBOKAWIARNI DZIECIUCHOWO.

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *