pultuszczak

Facebook

Listopadowy weekend- Policja apeluje o rozsądek!

2017-11-10 11:10:58

Przed nami Święto Niepodległości, a co za tym idzie wzmożony czas pracy Policji. Apelujmy do wszystkich, którzy w czasie tego weekendu (10- 12 listopada) planują wyjazdy. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie, zachowajmy ostrożność na drogach nie zależnie od tego czy jesteśmy pieszymi czy zmotoryzowanymi uczestnikami ruchu

Do niedzieli włącznie na drogach powiatu pułtuskiego policjanci będą pełnić szczególny nadzór. Mundurowi będą skupiali się na ujawnianiu wykroczeń będących głównymi przyczynami zdarzeń drogowych: przekraczanie dozwolonej prędkości, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa i niezgodne z przepisami przewożenie dzieci w pojazdach oraz wykonywanie niebezpiecznych manewrów, do których należą m.in. nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie, przekraczanie linii ciągłych, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.
Funkcjonariusze sprawdzą wymagane dokumenty i stan trzeźwości kierowców. Zwrócą również uwagę na zachowania w relacjach kierowca – pieszy. Zarówno kierujący, jak i piesi muszą stosować się do obowiązujących zasad ruchu drogowego.
Przypominamy: każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.
Bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych szczególnie teraz, kiedy zmrok zapada coraz wcześniej. Wszystko po to, aby na drogach było bezpieczniej.
Apelujemy do kierujących o rozwagę. Jeźdźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków na drodze.
Ponadto pułtuska policja przestrzega osoby, które w tych dniach mają zamiar wyjechać, aby nie pozostawiały bez nadzoru i opieki swojego mienia. Pamiętajmy, że właściwe jego zabezpieczenie uchroni nas przed przykrymi następstwami kradzieży.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…