pultuszczak

Facebook


Kukurukuku Paloma…

2016-02-10 10:03:52

XIII (nieferalne) Kabaretowe Obryckie Spotkania Artystyczne Domów Pomocy Społecznej KOSA 2016 to był dopiero Meksyk! Na scenie feeria barw, jak to w Meksyku, kolczaste opuncje, kaktusy, słomkowe sombrera, zieleń jak po wielkiej burzy w słoneczny dzień…

Obrycka KOSA to ewenement, przynajmniej na skalę Mazowsza, impreza dla mieszkańców DPS-ów, ich opiekunów, dyrektorów i gości (samorządowa śmietanka Pułtuska i powiatu), podczas której prezentują się najważniejsze kabarety w kraju.
Tym razem był to kabaret CHYBA z Wrocławia – doskonali aktorsko kabareciarze, z przednim repertuarem – inteligentnymi tekstami nawiązującymi do obecnej rzeczywistości, zaskakującymi.
Druga część artystycznego spotkania to z kolei występ trzech Meksykanów – LOS AMIGOS. AMIGOS pasowali do scenografii (zawsze bogata i przyciągająca wzrok) jak kaktus do tequili. Mężczyźni zaprezentowali dobrze znane Polakom pieśni rodem z Meksyku, rytmiczne, wesołe, melodyjne i skoczne, wnoszące w życie chęć do… życia.
Było tak pięknie, że publiczność wstała z krzeseł. Owacje na stojąco.
Agnieszka Pierzynowska (prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnym Pod jednym dachem) – główna reżyserka i prowadząca to wielce udane spotkanie – może mieć powody do dumy. Po raz kolejny obrycki DOM udowodnił, że ma olbrzymie wyczucie artystycznego stylu i jest doskonałym organizatorem karnawałowej zabawy dla mieszkańców DPS-ów z wielu miejscowości na Mazowszu (Brańszczyk, Ostrołęka, Bądzyń, Sztutowo, Nowe Miszewo, Fiszor, Zakrzewo, Zabrodzie, Karolinowo, Ołdaki, Obryte, Pułtusk). Zasługi należy tu również przypisać dyrektorowi Bogdanowi Wojciechowi Łachowi i jego zastępcy Stanisławowi Stolarczykowi oraz wielu innym osobom.
Bogdan Łach – już na początku imprezy – obiecywał, że zabierze wszystkich w daleką podróż do Meksyku, podróż, której będzie towarzyszyła i sjesta, i zespół muzyczny. I tak było, a nawet piękniej.
– To ważne wydarzenie dla tego DOMU, związane z przyjazdem oczekiwanych gości, który wespół mogą się bawić, cieszyć i zapomnieć o trudnych chwilach dnia codziennego – powiedziała wicestarosta Beata Jóźwiak.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *