pultuszczak

Facebook
KUBA I JEGO NADBUŻAŃSKIE TRWANIE

2023-04-05 4:20:14

Jakub Piątkowski – uczeń klasy VIII e PSP nr 4 im. Ireny Szewińskiej – został nagrodzony pierwszą lokatę w konkursie poetyckim Przyrodnicze inspiracje z Nadbużańskim Parkiem Narodowym – MOJE MIEJSCE NA ZIEMI
Zwycięstwo Jakuba jest tym większe, że został on laureatem w pierwszym w życiu konkursie poetyckim. Nigdy nie podejmował takich prób. Organizatorem konkursu był Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych, który to zwrócił się do uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VIII), by napisali wiersz budzący zachwyt przyrodą PARKU – jego florą i fauną. Celem głównym przedsięwzięcia było zainteresowanie zagadnieniem ochrony środowiska, podniesienie świadomości i pogłębienie wiedzy o ekologii i przyrodzie.

Wiersz Kuby jest pełen poetyckiej estetyki, obrazowy, budzący emocje. Barwny. Opiekunką literacką jego konkursowej pracy jest Barbara Ciesielska. A Kuba? Kuba jest rozsądnym, myślącym chłopcem, trenującym piłkę nożną. Od ośmiu lat jest zawodnikiem MŁODYCH ORŁÓW. Lubi szachy, z zapałem czyta książki historyczne. Jego pasją jest informatyka, a w szczególności tworzenie prezentacji multimedialnych związanych z historią i językiem polskim. – Ale moje hobby odstawiam na drugi plan – mówi – obecnie skupiam się na przygotowaniu do egzaminów do szkoły średniej.

GMD


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *