pultuszczak

Facebook
Ku przestrodze

2022-10-14 12:41:07

Uważajmy na dzikie zwierzęta na drogach!

Policjanci apelują do kierowców o ostrożność i zmniejszenie prędkości w rejonach lasów, nieużytków rolnych oraz pól, gdzie prawdopodobieństwo nagłego pojawienia się zwierzyny jest bardzo duże. 14 października, na drodze krajowej nr 61 doszło do zderzenia samochodu osobowego z jeleniem. Kierowcy nic się stało, ale zwierzę musiało zostać odstrzelone.

Jak infrmuje KPP w Makowie Mazowieckim, w Nowym Szelkowie na drodze krajowej nr K 61, doszło do groźnego zdarzenia z udziałem jelenia. 24 – letni kierujący, mieszkaniec pow. ciechanowskiego, jadąc samochodem marki Renault, zderzył się z jeleniem, który nagle wybiegł na drogę. W wyniku zderzenia, kierowcy nic się stało. Zwierzę przeżyło, jednak odniesione obrażenia były na tyle poważne, że lekarz weterynarii zdecydował o jego odstrzeleniu.

Apelujemy o zmniejszenie prędkości, pozwoli to nam uniknąć zdarzenia, a na pewno ograniczy jego skutki. Przy zbyt dużej prędkości prowadzący auto może nie zdążyć zareagować. Zderzenie samochodu z sarną, jeleniem czy dzikiem może być tragiczne w skutkach, nie tylko dla tego stworzenia, ale także dla kierowców i pasażerów.

Na szczególną uwagę zasługuje drogowy znak ostrzegawczy „Uwaga dzikie zwierzęta” (A-18b) – ostrzega kierowcę, że ryzyko wbiegnięcia dzikiej zwierzyny na drogę jest większe niż w innych miejscach.

 

st. asp. Monika Winnik

Zdjęcia pochodzą z fb Komendy powiatowej Straży pożarnej w Makowie Mazwieckim, gdzie czytamy:
14 października 2022 o godzinie 04:24 strażacy zostali zadysponowani do jelenia potrąconego przez samochód osobowy w miejscowości Nowy Szelków na DK 61. Po uderzeniu, zwierzę wskoczyło do pojazdu na miejsce pasażera. Ratownicy pomogli wydostać się zwierzęciu z pojazdu, po czym przekazali odpowiednim służbom – Policja, PZŁ. W działaniach udział brały jednostki: JRG Maków Mazowiecki 1 zastęp 5 osób, OSP Stary Szelków 6 osób.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *