pultuszczak

Facebook
KTOKOLWIEK POTRAFI DAWAĆ Z SIEBIE, JEST BOGATY

2022-01-13 2:16:17

Chłopczyk ma na imię Staś, nazwisko Pucek, jest synkiem Magdy i Krzysztofa, wnusiem pani Agaty Zalewskiej, lubianej i znanej przez pułtuszczan oraz Pawła, moich kuzynów. Staś wymaga pomocy finansowej, która łączy się z wielkim sercem każdego z nas
Urodził się 4 listopada zeszłego roku. Tuż po narodzinach wykryto u niego SMA (rdzeniowy zanik mięśni). W tej chwili maluszek wymaga systematycznych konsultacji medycznych i korzystania ze specjalistycznego sprzętu medycznego, a w najbliżej przyszłości, jak tylko łańcuszek dobrych serc da wymierne korzyści, radykalna pomoc medyczna, której koszt wynosi ponad 9 milionów złotych.

Każdy z nas wie, że to suma zwalająca z nóg, ale pułtuszczanie nie raz udowodnili, że mają serca po właściwej stronie, że umieją pomagać chorym i potrzebującym pomocy. Hołdują powiedzeniu, że NADZIEJA PRZYCHODZI DO CZŁOWIEKA WRAZ Z DRUGIM CZŁOWIEKIEM i wierzą, że PRZYJEMNOŚĆ DAWANIA PAMIĘTA SIĘ DŁUŻEJ NIŻ PRZYJEMNOŚĆ BRANIA.

***

Drodzy pułtuszczanie, co możecie zrobić dla maleńkiego Stasia? Otóż już teraz możecie wysłać SMS (www.siepomaga.pl) – nr 72 365 o treści 0167700 lub przekazać 1% SWOJEGO PODATKU. Wpłaty należy kierować na konto Fundacja Dzieciom ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ, ul. Łomiańska 5 01-685 Warszawa. Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994. Tytułem 40058 Pucek Stanisław – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

***

Tymczasem już obecnie zbierane są przedmioty, nowe: kosmetyki, książki, gry, zabawki, karnety, przedmioty do wystroju wnętrz, biżuteria, rękodzieło artystyczne, obrazy (prócz odzieży). Wyznaczone są już osoby do kontaktu z ofiarodawcami i do odbioru przedmiotów, to panie: Agata Zalewska – 516 459 918; Grażyna Burdalska, pomysłodawczyni kiermaszu – 503 141 783 i Ewa Bochenek – 510 700 686. Ewa i Grażyna to empatyczne osoby, biorące udział w charytatywnych akcjach i to one będą naszymi przewodniczkami po szeroko zakrojonej akcji dla Stasia.

I tak już wiemy, że niedługo czeka nas kiermasz. 22 stycznia w godzinach 9-15 będzie można złożyć przedmiot na kiermaszu i zarazem wybrać sobie inny, złożony przez innych darczyńców, za który trzeba będzie włożyć do skarbonki dowolny datek pieniężny. Stoiska będą usytuowane przed supermarketami InterMarche, Topaz, Lidl. 23 stycznia spotykamy się w tym samym celu w RYNKU.

W marcu zaś czeka nas loteria i koncert charytatywny w Domu Polonii. O wszelkich akcjach będziemy informować. WSZYSTKO dla STASIA!

Grażyna M. Dzierżanowska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *