pultuszczak

Facebook
KTO ZA TO ODPOWIADA

2022-05-19 6:10:07

W Pułtusku, przed jednym z marketów, odbyła się konferencja prasowa SLD

– Zorganizowaliśmy ją, żeby pokazać pewne elementy drożyzny, ale też nasze pomysły, jeśli chodzi o przeciwdziałanie tej drożyźnie. Jest ze mną Paulina Piechna Więckiewicz, szefowa LEWICY na Mazowszu oraz Andrzej Gurgielewicz – szef powiatowych struktur SLD – powiedział wiceprzewodniczący Nowej Lewicy Arkadiusz Iwaniak.

Za coraz chudsze portfele Polaków i galopującą inflację LEWICOWCY obwiniają rząd PiS, stąd też akcje protestacyjne na Mazowszu.– Chciałem powiedzieć, że inflacja jest na poziomie 11%, ale dziś już dane mówią o 12,3 %. Kto za to odpowiada? Rada Polityki Pieniężnej, prezes Glapiński i rząd PiS-u, który odpowiada za całą gospodarkę. Kto zapłaci za to wszystko, dlaczego tak późno zareagowano, jeśli chodzi o stopy procentowe w banku, dlaczego RPP zareagowała tak gwałtownie dopiero w bieżącym roku? Kto zapłaci za Polski Ład, za to, że jest bałagan, za to, że podatki były na poziomie 17 %, a dzisiaj poprzez składkę zdrowotną wynoszą 26%. A tak naprawdę drożeją kredyty, za które też musimy zapłacić więcej. Gdyby skala podwyżek była rozłożona na lata, to być może dzisiaj ta inflacja byłaby zdecydowanie inna. Oczywiście, wpływ na ceny ma to, co się dzieje w Ukrainie, ale oczekujemy od rządu, aby reagował – ma do tego instrumenty gospodarcze, w Unii czekają miliardy umożliwiające odbudowę gospodarki po pandemii – wystarczy zlikwidować Izbę Dyscyplinarną, dopuścić sędziów do tego, żeby orzekali – wyjaśniał A. Iwaniak.

O pomysłach LEWICY na polskie bolączki mówiła P. Piechna – Więckiewicz. Wskazała na rozwiązania dla Polaków, którzy obecnie muszą sobie radzić z galopującą inflacją. Stąd pakiet BEZPIECZNA RODZINA, złożony w Sejmie, i trzy jego filary: zamrożenie WIBOR, dodatkowa rewaloryzacja emerytur i rent, 20-procentowe podwyżki dla budżetówki. – Te wszystkie rozwiązania to są rozwiązania co najmniej dla kilkunastu milionów obywateli, rozwiązania, które mają zagwarantować ulżenie polskim budżetom – zaznaczyła Piechna – Więckiewicz.

GMD

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *