pultuszczak

Facebook


Ksiądz Dariusz świeci przykładem

2017-01-20 5:23:06

Tegoroczna kolęda różniła się od innych. Wszystko za sprawą policjantów pułtuskiej komendy, którzy wyposażyli Proboszcza w elementy odblaskowe

Czas poświąteczny wiąże się z wizytą duszpasterza w naszych domach. Podczas wizyty duszpasterskiej,
ks. Dariusz Multon wraz z błogosławieństwem i życzeniami noworocznymi, zadbał o bezpieczeństwo mieszkańców swojej parafii. Oprócz pamiątek wręczał im odblaski.
Celem akcji jest zachęcanie do stosowania odblasków przez pieszych. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę z tego, jak ważna jest widoczność pieszego na drodze. Szczególnie w okresie zimowym, kiedy szybko zapada zmrok, osoby poruszające się w okolicach dróg są narażone na potrącenie przez jadący pojazd. Nieoświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania przez nich z dróg sprawia, że dochodzi do wielu wypadków.
Miejmy nadzieję, że dzięki tym odblaskom wspólnie przyczynimy się do zwiększenia bezpieczeństwa wielu użytkowników ruchu drogowego.
Warto pamiętać, że pieszy powinien iść lewą stroną jezdni. Jeśli wzdłuż jezdni jest pobocze, powinien na nie zejść, widząc samochód. Jeśli natomiast wzdłuż drogi jest chodnik, korzystajmy z niego. Nie należy przechodzić przez jednię w miejscach do tego niewyznaczonych. Nawet jeśli wchodzimy na przejście dla pieszych, upewnijmy się, czy coś nie jedzie!
st.sierż. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *