pultuszczak

Facebook


Krzyżówka ma 70 lat!

2017-08-09 10:42:24

Mszą św. w BAZYLICE rozpoczęło się świętowanie siedemdziesięciolecia KOŁA ŁOWIECKIEGO Krzyżówka w Pułtusku

Następnie wesoła myśliwska gromada przeniosła się na zamkowy dziedziniec, gdzie panowie Andrzej Dolecki, prezes Krzyżówki, i najstarszy myśliwy Piotr Dublewski odpalili armaty, po czym uroczystość przeniosła się do Maneżu
W przemiłej, niewymuszonej atmosferze myśliwi, ich rodziny i goście wysłuchali rysu historycznego KOŁA, wygłoszonego przez Adama Gadomskiego, potem ciepłych słów prezesa Doleckiego i łowczego Jana Skoka, skierowanych do Piotra Dublewskiego. Wcześniej jeszcze minutą ciszy uczczono pamięć tych, którzy „odeszli do krainy wiecznych łowów”.
Ponad dziewięćdziesięcioletniemu panu Piotrowi zebrani odśpiewali „200 lat”. I to do niego zwrócił się prezes i łowczy. A. Dolecki: – Proszę przyjąć od całej społeczności myśliwskiej KOŁA ŁOWIECKIEGO Krzyżówka najlepsze życzenia i gratulacje z okazji jubileuszu i tak długiego członkostwa (od 1959 roku) w Polskim Związku Łowiectwa. Dziękujemy za wskazówki i nienaganną postawę prawdziwego patrioty. Był kolega zawsze etycznym i koleżeńskim myśliwym. Proszę zatem z rąk łowczego KOŁA, kolegi Jana Skoka przyjąć okolicznościową odznakę, przyznawaną kolegom z co najmniej 50-letnim stażem w PZŁ (burzliwe oklaski).
Łowczy Skok : – Jako kilkuletni chłopak zaczynałem przygodę łowiecką właśnie z wujkiem na polowaniach na kuropatwy, potem jako kilkunastoletni chłopak w nagance, od 1970 roku już jako pełnoprawny kolega łowów. Proszę więc przyjąć ode mnie chociaż ten skromny kwiatek jako wyraz mojej wdzięczności. Dziękuję! (burzliwe oklaski).
Z okazji 70-lecia Krzyżówki zebranych obdarowano stosowną, estetyczną przypinką, a zastępca burmistrza Róża Krasucka skierowała do nich życzenia.
zdjęcia Grażyna Dzierżanowska i Henryk Mazurek

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *