pultuszczak

Facebook


Krzysztof Łachmański

2018-10-19 12:58:27

Z cyklu PRZEDWYBORCZE PORTRETY

Oto Krzysztof Łachmański, proszę… Krzysztof przyszedł mi na myśl w związku z niedawnymi obchodami dwu jubileuszy CZWÓRKI, to jest 70-lecia szkoły i 20-lecia nadania jej imienia sportsmenki wszech czasów Ireny Szewińskiej. A ja, podkreślmy – ta z CZWÓRKI i jako uczennica z Kościuszki i jako (była) nauczycielka z New Britain
Krzysztof jest dyrektorem CZWORKI, długoletnim (18 lat!!!) – szefem otwartym na nowinki pedagogiczne, na integrację swoich uczniów z uczniami UE, na estetykę szkoły, na to, żeby ucząc się, zarazem nie nudzić. O swoich nauczycielach (98 osób) mówi, że są wspaniali. – To zespół, który mogę określić jako połączenie doświadczenia z młodością. To doskonałe połączenie, bowiem młodzi uczą się od mistrzów, a mistrzowie, dzięki młodym, nie popadają w rutynę.
Jako wiceprezes ZARZĄDU KRAJOWEGO Stowarzyszenia Wspólnota Polska ciepło mówi o naszych rodakach rozsianych po całym świecie, także o repatriantach, którzy swoją pierwszą przystań znaleźli w pułtuskim zamku. – Nie prowadzimy ich za rękę, tylko pomagamy się usamodzielnić. Oni wiedzą, że mogą na nich liczyć – twierdzi. Przy okazji… O zamku i Pułtusku mówi, że to miejsca z duchem historii, tak rozsławiając miasteczko wśród Polonii, kilkunastomilionowej.
Szefuje placówce z klasami sportowymi (wiadomo – Irena Szewińska), więc ze sportem jest niejako na ty, stąd jego piękne relacje ze świętej pamięci PATRONKĄ i jej rodziną.
Z dyrektorem Łachmańskim znamy się od lat, jeszcze z JEDYNKI. Dokładniej poznaliśmy się w szkolnym … radiu. Tak! Razem je prowadziliśmy, dając i wiedzę, i radość naszym uczniom (staraliśmy się być ciekawymi REDAKTORAMI).
Coś jeszcze? Kultura bycia, która przekłada się na kulturę witania gości w szkolnych murach i poza nimi – sesje powiatowe (wieloletni radny powiatowy- MILCZKIEM nie był), no i kultura/ estetyka zewnętrzna. Krzysiek jest najlepiej ubranym radnym w mieście. Słodko jest? Jest prawdziwie. Stawia także na estetykę szkoły, stąd, na przykład, piękna stołówka w szkole. Duża, słoneczna, z nowymi krzesełkami i stołami. Króluje w niej Irenka Dagisowa. A nowy wizerunek (graficzne ściany), naprawdę piękny, to zasługa pani Bety Lenczewskiej, córki CZWÓRKOWEJ (byłej) nauczycielki (bibliotekarki) Jadzi Kaźmierczak.
Krzysztof w najbliższych wyborach samorządowych? Kandyduje, po raz kolejny do RADY POWIATU (był w niej aktywnym członkiem). Przedstawiając program wyborczy PiS dla powiatu pułtuskiego, mówił o inwestycjach drogowych w gminie, termomodernizacji ZS im. B. Prusa, bezpłatnym dowozie uczniów i osób starszych, wspieraniu OSP, dotacji dla gminnych SPÓŁEK WODNYCH, budowie pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej.
Taki PORTRET!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *