pultuszczak

Facebook


Krzysztof Łachmański

2018-10-19 12:58:27

Z cyklu PRZEDWYBORCZE PORTRETY

Oto Krzysztof Łachmański, proszę… Krzysztof przyszedł mi na myśl w związku z niedawnymi obchodami dwu jubileuszy CZWÓRKI, to jest 70-lecia szkoły i 20-lecia nadania jej imienia sportsmenki wszech czasów Ireny Szewińskiej. A ja, podkreślmy – ta z CZWÓRKI i jako uczennica z Kościuszki i jako (była) nauczycielka z New Britain
Krzysztof jest dyrektorem CZWORKI, długoletnim (18 lat!!!) – szefem otwartym na nowinki pedagogiczne, na integrację swoich uczniów z uczniami UE, na estetykę szkoły, na to, żeby ucząc się, zarazem nie nudzić. O swoich nauczycielach (98 osób) mówi, że są wspaniali. – To zespół, który mogę określić jako połączenie doświadczenia z młodością. To doskonałe połączenie, bowiem młodzi uczą się od mistrzów, a mistrzowie, dzięki młodym, nie popadają w rutynę.
Jako wiceprezes ZARZĄDU KRAJOWEGO Stowarzyszenia Wspólnota Polska ciepło mówi o naszych rodakach rozsianych po całym świecie, także o repatriantach, którzy swoją pierwszą przystań znaleźli w pułtuskim zamku. – Nie prowadzimy ich za rękę, tylko pomagamy się usamodzielnić. Oni wiedzą, że mogą na nich liczyć – twierdzi. Przy okazji… O zamku i Pułtusku mówi, że to miejsca z duchem historii, tak rozsławiając miasteczko wśród Polonii, kilkunastomilionowej.
Szefuje placówce z klasami sportowymi (wiadomo – Irena Szewińska), więc ze sportem jest niejako na ty, stąd jego piękne relacje ze świętej pamięci PATRONKĄ i jej rodziną.
Z dyrektorem Łachmańskim znamy się od lat, jeszcze z JEDYNKI. Dokładniej poznaliśmy się w szkolnym … radiu. Tak! Razem je prowadziliśmy, dając i wiedzę, i radość naszym uczniom (staraliśmy się być ciekawymi REDAKTORAMI).
Coś jeszcze? Kultura bycia, która przekłada się na kulturę witania gości w szkolnych murach i poza nimi – sesje powiatowe (wieloletni radny powiatowy- MILCZKIEM nie był), no i kultura/ estetyka zewnętrzna. Krzysiek jest najlepiej ubranym radnym w mieście. Słodko jest? Jest prawdziwie. Stawia także na estetykę szkoły, stąd, na przykład, piękna stołówka w szkole. Duża, słoneczna, z nowymi krzesełkami i stołami. Króluje w niej Irenka Dagisowa. A nowy wizerunek (graficzne ściany), naprawdę piękny, to zasługa pani Bety Lenczewskiej, córki CZWÓRKOWEJ (byłej) nauczycielki (bibliotekarki) Jadzi Kaźmierczak.
Krzysztof w najbliższych wyborach samorządowych? Kandyduje, po raz kolejny do RADY POWIATU (był w niej aktywnym członkiem). Przedstawiając program wyborczy PiS dla powiatu pułtuskiego, mówił o inwestycjach drogowych w gminie, termomodernizacji ZS im. B. Prusa, bezpłatnym dowozie uczniów i osób starszych, wspieraniu OSP, dotacji dla gminnych SPÓŁEK WODNYCH, budowie pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej.
Taki PORTRET!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *