pultuszczak

Facebook
Krwawa zbrodnia po sąsiedzku

2023-01-11 3:20:45

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi śledztwo przeciwko obywatelowi Ukrainy Andrii I. [40l.], podejrzanemu o popełnienie zbrodni zabójstwa
55 – letniego Pavlo H., tj. o czyn z art. 148 §1 k.k.

W dniu 27 grudnia 2022 r., w godzinach popołudniowych, w Ostrowi Mazowieckiej zostały ujawnione zwłoki mężczyzny w wieku 55 lat. Ujawnił je właściciel mieszkania, od którego mężczyzna wynajmował to mieszkanie. Na miejscu zdarzenia przeprowadzone zostały czynności procesowe związane z oględzinami miejsca ujawnienia zwłok oraz oględzinami ciała denata. Oględziny zewnętrzne zwłok przeprowadził prokurator w obecności biegłego lekarza. Podczas oględzin biegły wskazał, że zgon nastąpił prawdopodobnie w przedziale czasowym od 24 do 48 godzin przed znalezieniem zwłok. Nadto stwierdził na ciele denata liczne rany kłute umiejscowione na plecach i klatce piersiowej.

Ustalono, że ofiarą jest 55 – letni obywatel Ukrainy. Mieszkał i pracował na terenie Ostrowi Mazowieckiej prawdopodobnie od 2019 roku. Mieszkanie, które wynajmował od właściciela było czyste i zadbane. Drzwi do mieszkania były zamknięte na klucz.

Z sekcji zwłok przeprowadzonej przez biegłego patomorfologa z Zakładu Medycyny Sadowej w Białymstoku wynika, że przyczyną zgonu były mnogie rany kłute klatki piersiowej skutkujące uszkodzeniem serca, płuc i innych organów ciała.

W wyniku podjętych intensywnych czynności procesowych i pozaprocesowych, w dniu 28 grudnia 2022 r. został zatrzymany 40 – letni obywatel Ukrainy, któremu w dniu 30 grudnia 2022 r. został przedstawiony zarzut zabójstwa 55 – latka z Ukrainy. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia.

Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnienie zbrodni zabójstwa podejrzanemu grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *