pultuszczak

Facebook


Kradzież w biały dzień!

2017-02-20 1:55:19

Na jednym z pułtuskich osiedli doszło do kradzieży z włamaniem. Policja apeluje do mieszkańców, aby zwracali uwagę na osoby obce, przebywające w okolicy naszych domów. Reagujmy, nie bądźmy bierni!

W ostatnim tygodniu na terenie powiatu pułtuskiego doszło do kradzieży z włamaniem. Nieznani sprawcy, po uprzednim otwarciu zamka drzwi wejściowych do mieszkania, prawdopodobnie za pomocą wytrycha, dostali się do jego wnętrza. Sprawcy upodobali sobie złotą i srebrną biżuterię, pierścionki i łańcuszki z medalikami. Nie przeszli też obojętnie obok alkoholu, który w efekcie również stał się ich łupem. 62- letnia mieszkanka Pułtuska oświadczyła, że skradzione mienie nie było ubezpieczone. Oceniła, że łączna wartość skradzionych rzeczy wynosi 3000 zł.
W związku z wzmożoną aktywnością włamywaczy, policja apeluje do mieszkańców Pułtuska, aby zwracali uwagę na osoby obce, kręcące się po klatkach schodowych bez wyraźnego celu. W przypadku gdy kogoś takiego zauważysz, spytaj kogo szuka, dobrze mu się przyjrzyj.To może być cenna wskazówka do ustalenia tożsamości włamywacza. Jeżeli przyjechał samochodem, zapisz lub zapamiętaj numer rejestracyjny pojazdu. Jeżeli zauważysz osoby obce, podejrzanie się zachowujące lub gdy przy drzwiach mieszkania sąsiada dzieje się coś podejrzanego- poinformuj Policję- zadzwoń na numer alarmowy 997 lub 23 692-72-00
Z doświadczeń policji wynika, że najlepiej zapobiega zagrożeniu włamaniami do mieszkań współdziałanie sąsiedzkie. Nie ma lepszego zabezpieczenia niż czujne oko życzliwego sąsiada. Dlatego nie bądźmy bierni!

st. sierż. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *