pultuszczak

Facebook

Konsolidacja kredytów – 3 powody, dla których warto połączyć zobowiązania.

2021-04-15 8:54:16

Posiadasz zobowiązania finansowe, które spłacasz w formie kredytu, pożyczki czy bieżących rachunków? Mnóstwo rat do spłacenia, wiele terminów do zapamiętania, przytłoczenie wysokością zobowiązania? Jeśli zaczynasz gubić się w siatce zobowiązań finansowych, a rata zaczyna przerastać Twoje możliwości, przeczytaj, czym jest konsolidacja kredytów i dlaczego warto zdecydować się na kredyt konsolidacyjny, a co za tym idzie – ułatwić sobie organizację spłaty należności.

  1. Czym jest kredyt konsolidacyjny?
  2. Dlaczego warto połączyć zobowiązania w jeden kredyt konsolidacyjny?
  3. Konsolidacja kredytów – warunki i zasady.

Kredyt konsolidacyjny może być ostatnią deską ratunku dla osób, które straciły ciągłość finansową – warto rozważyć konsolidację kredytów i ułatwić sobie spłatę rat, zmniejszyć ilość “papierkowej roboty” i dać sobie spokój związany z wizją spłaty zobowiązań na czas i bez zbytniego obciążenia budżetu. Ranking kredytów konsolidacyjnych sprawdzisz na http://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to połączenie kilku zobowiązań w jedno – może dotyczyć to pożyczek gotówkowych, samochodowych, spłaty bieżących zobowiązań, rat kredytu, a nawet karty kredytowej. Coraz częściej konsolidacja kredytów pozwala również na spłatę zobowiązań, które nie są powiązane z bankiem, a więc długów u prywatnych firm – parabanków. Konsolidacja kredytów ma wiele plusów, o których więcej piszemy poniżej.

Dlaczego warto połączyć zobowiązania w jeden kredyt konsolidacyjny?

Istnieją 3 zasadnicze powody, dla których kredyt konsolidacyjny to sposób na ułatwienie sobie życia w gąszczu rachunków do opłacenia:

  • Obniżenie raty: często osoby zadłużone martwią się wysokością poszczególnych rat, których suma przytłacza i zbyt mocno obciąża domowy budżet. Połączenie wszystkich rat, które zapewnia kredyt konsolidacyjny, daje możliwość wydłużenia okresu spłaty, a co za tym idzie – obniżenia sumy wydawanej przez kredytobiorcę co miesiąc. Takie rozwiązanie stanowi ogromną ulgę dla osób, które czują się przygniecione wysokością dotychczasowych rat.
  • Zminimalizowanie “papierkowej roboty”: raty za samochód, spłacenie debetu na karcie kredytowej, bieżące rachunki, pożyczka – łatwo pogubić się w gąszczu rat, które dodatkowo często mają różne terminy spłaty. Konsolidacja kredytów to sposób na zminimalizowanie czasu i energii, jakie kredytobiorca poświęca na przelewy lub bieganie do punktu opłat. Kredyt konsolidacyjny rozwiązuje problem, sumując wszystkie raty do jednej, dzięki temu nie trzeba pamiętać o kilku czy kilkunastu opłatach, a tylko o jednej.
  • Dodatkowa gotówka w ramach kredytu: często można uzyskać dodatkową gotówkę w ramach kredytu, którą można przeznaczyć na dowolny cel, niekoniecznie związany z kredytami i pożyczkami, które chcemy skonsolidować. Zbliża się ważna okazja i potrzebne są fundusze na jej organizację? Możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – obniżyć ratę miesięczną Twoich zobowiązań, a do tego otrzymać środki do wykorzystania na inny, istotny dla Ciebie cel.

Konsolidacja kredytów – warunki i zasady.

Kredyt konsolidacyjny udzielany jest na bardzo prostych zasadach. Po złożeniu wniosku i wypunktowaniu w nim wszystkich dotychczasowych zobowiązań, bank spłaca je i tworzy dla dłużnika jedną, skumulowaną ratę, która może mieć dłuższy okres spłaty, dzięki czemu będzie niższa. To doskonały sposób na wyjście z sytuacji kryzysowej, przez którą kredytobiorca stracił płynność finansową. Najważniejsze warunki, jakie trzeba spełnić, aby bank pozytywnie rozpatrzył wniosek o konsolidację kredytów, to między innymi: przejście odrębnej weryfikacji zdolności kredytowej (poprzednie nie mają znaczenia), a także dostarczenie dokumentów świadczących o wysokości zadłużenia oraz dochodach. Inne zasady i warunki znajdziesz na http://www.totalmoney.pl/.

undefined

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…