pultuszczak

Facebook
Komunikat prokuratury w sprawie śmierci Jakuba

2022-05-26 4:10:01

Prokuratura Rejonowa w Pułtusku prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci Jakuba H. [15l.], tj. o czyn z art. 155 k.k.

Z poczynionych w toku śledztwa ustaleń wynika, że w godzinach wieczornych dniu 27 kwietnia 2022 r. w Pułtusku, nastolatek wraz z grupą znajomych brał udział w spotkaniu towarzyskim na terenie przystani PTTK na rzeką Narew. Podczas imprezy nastolatkowie spożywali alkohol. Około godziny 22.00 część uczestników udała się do restauracji MC Donalds. Na miejscu pozostał Jakub H. z koleżanką Klaudią M. Kiedy nastolatkowie zostali sami, Jakub H. oddalił się w stronę rzeki. Prawdopodobnie wskoczył do wody i zaczął płynąć. Kiedy koledzy wrócili z restauracji rozpoczęto poszukiwania chłopaka.

Zwłoki Jakuba H. znalazł dopiero nurek w dniu 29 kwietnia 2022 r. Ciało nastolatka znajdowało się na dnie rzeki Narew, około 13 m od linii brzegowej w rejonie pomostu. Było ułożone twarzą w stronę dna.

W dniu 4 maja 2022 r. została przeprowadzona sekcja zwłok Jakuba H. Ze wstępnej opinii biegłego wynika, że bezpośrednią przyczyną zgonu była niewydolność krążenia w przebiegu gwałtownego wychłodzenia. W czasie badania patomorfologicznego nie stwierdzono obrażeń ciała wskazujących na udział osób trzecich.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *