pultuszczak

Facebook


Komunikacja miejska jest i będzie

2016-07-13 9:45:51

Do tej pory, oprócz elektrycznych busów przez kładkę, chętni mogli korzystać z przejazdów komunikacją miejską obsługiwaną przez firmę MOBILIS

Ostatnio pojawiły się pogłoski, że poza elektrycznymi busami żadnej komunikacji już nie będzie, gdyż burmistrz zerwał umowę z tą firmą. Sprawdziliśmy u źródła i uspokajamy. Umowa z MOBILISEM kończyła się 30 czerwca, wcześniej gmina ogłosiła przetarg, do którego firma ta nie złożyła oferty. Wpłynęła jedna, tylko od działającej u nas firmy SANIMAX, która obsługuje już część przewozów szkolnych. SANIMAX zaproponował cenę 200 073, 97 zł brutto oferując do przejazdów komunikacją miejską cztery pojazdy z 2013 roku. W związku z tym, że w przetargu nie miał konkurencji i spełnił warunki zamówienia, automatycznie przejął zadanie po MOBILISIE. Jakie zmiany czekają pasażerów komunikacji miejskiej? Przez pierwsze dwa tygodnie lipca będzie obowiązywał istniejący dotąd rozkład jazdy. Później część kursów, poza godzinami szczytu, którymi jeździ mało osób, będzie zmodyfikowana i nowe informacje pojawią się na zmienionych tabliczkach przystankowych.
W piątek, 1 lipca postanowiliśmy sprawdzić nowego przewoźnika. Autobusy w rynku pojawiły się o czasie, w tym jadącym ulicą Kościuszki aż do cmentarza żołnierzy radzieckich podróżowało się przyjemnie, bo pojazd klimatyzowany, a kierowca uśmiechnięty i sympatyczny. Podobne komentarze słyszymy od innych pasażerów. Oby tak dalej, a wszystkim którzy chcą zgłosić uwagi związane z funkcjonowaniem komunikacji, zapytać o szczegóły dotyczące zakupu biletów miesięcznych, które teraz będzie można nabyć u kierowcy, czy konkretne kursy po zmianach rozkładu, podajemy numer kontaktowy do przewoźnika: 23 692- 00- 66 (dostępny od 8 do 17) i 694 – 478 – 121 (dostępny w godzinach kursowania autobusów).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *