pultuszczak

Facebook
Kompletnie pijany za kółkiem

2023-04-18 8:32:13

Policjanci z ruchu drogowego pułtuskiej komendy zatrzymali 42-letniego kierowcę, który prowadził pojazd mając ponad 2,5 promile alkoholu w swoim organizmie. Ponadto mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z pułtuskiej ,,drogówki” w minioną sobotę, około godz. 15, w miejscowości Golądkowo zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki saab. Kierującym okazał się 42-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego. Mężczyzna miał ponad 2,5 promile alkoholu w swoim organizmie. Dodatkowo mundurowi ustalili, że 42-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez pułtuski sąd.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pomimo orzeczonego zakazu sądowego mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Pomimo wielu apeli nadal odnotowujemy przypadki nietrzeźwych kierujących, którzy ryzykują nie tylko swoje życie, ale również swoich bliskich i innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Pamiętajmy, jeśli widzimy podejrzanie zachowującego się kierującego, reagujmy. Twoje zgłoszenie może uratować komuś zdrowie, a nawet życie.

Auto: mł. asp. Anna Kowalczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *