pultuszczak
Kompletnie pijany sprawcą wypadku

2023-11-07 10:07:16

Policjanci, strażacy oraz załoga karetki pogotowia pracowali na miejscu wypadku drogowego osobowego renault. Przez nieodpowiedzialność i brawurę, do szpitala trafiła pasażerka. Badanie alkomatem wykazało, że zarówno ona jak i kierowca spożywali wcześniej alkohol.

W niedzielę, 5 listopada, około godz.13, pułtuscy policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na drodze krajowej 61 w Karniewku. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierowca renault nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku drogi wjechał do przydrożnego rowu. Autem podróżowały dwie osoby, 35-letni kierowca oraz siedząca z tyłu 38-letnia pasażerka, która w wyniku zdarzenia wypadła z pojazdu przez tylną szybę i z obrażeniami głowy została przewieziona do szpitala w Pułtusku. Jak się okazało, podróżni byli kompletnie pijani. Obydwoje mieli po ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Będący na miejscu funkcjonariusze Policji i Straży Pożarnej kierowali ruchem, by zapewnić płynność jazdy. Policyjny technik zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady oraz wykonał dokumentację fotograficzną. W najbliższym czasie mężczyzna usłyszy zarzut dotyczący spowodowania wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości.

Policjanci przypominają, że każdy kto wsiada do samochodu z przekroczoną normą alkoholu w organizmie, stanowi ogromne zagrożenie na drodze, ryzykuje życie i zdrowie nie tylko swoje i pasażerów, których przewozi, ale też innych uczestników ruchu drogowego. Po raz kolejny zwracamy się z apelem do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami.

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *