pultuszczak

Facebook

Kompletnie pijany kierowca

2022-03-05 5:50:15

Ponad 2,5 promila w organizmie miał kierowca audi, który spowodował kolizję drogową w Zatorach. 40-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego już wcześniej stracił prawo jazdy. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd

W minioną środę, po godzinie 13.00, w Zatorach doszło do kolizji drogowej dwóch samochodów osobowych. Już pierwsze sekundy wykonywanych czynności na miejscu zdarzenia wskazywały, że jeden z kierowców jest na “podwójnym gazie”. Od kierowcy Audi A5 policjanci czuli alkohol. Przypuszczenia mundurowych szybko się potwierdziły. Alkomat w organizmie 40-letniego mieszkańca powiatu pułtuskiego wykazał ponad 2,5 promila alkoholu. Policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

 

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 40-letni kierowca Audi A3 nieprawidłowo wykonał manewr wyprzedzania w wyniku czego doprowadził do zderzenia z pojazdem osobowym marki Audi A5, za którego kierownicą siedział 45-latek również mieszkaniec powiatu pułtuskiego. Następnie 40-latek oddalił się z miejsca zdarzenia, został zatrzymany kilkanaście metrów dalej przez 45-letniego kierującego Audi A5 , który odebrał mu kluczyki i powiadomił policję.

O dalszym losie 40-latka zdecyduje teraz sąd. Grozi mu do 2 lat więzienia, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz dotkliwa kara finansowa.

 

Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych za jazdę po alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Praktycznie w każdym tygodniu, tylko na drogach powiatu pułtuskiego, policjanci zatrzymują kolejnych nietrzeźwych kierowców. Dzieje się tak pomimo świadomości zagrożeń, jakie powodują pijani za kierownicą oraz konsekwencji prawnych. Każdy, kto siada za kierownicę samochodu będąc pod wpływem alkoholu, stanowi zagrożenie w ruchu drogowym. Aby takich przypadków było jak najmniej, policjanci każdego dnia kontrolują trzeźwość wielu kierowców. Dzięki między innymi takim działaniom, kolejni kierowcy “na podwójnym gazie” zostają wyeliminowani z ruchu drogowego. Policjantom pomagają również świadkowie, którzy widząc jadący niezbyt równym torem pojazd, reagują. Wzywają służby bądź sami zatrzymują kierowców.

Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu!

sierż. Renata Soból, KPP w Pułtusku

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…