pultuszczak

Facebook


Komentarz do wywiadu z wójtem Mariuszem Kowalewskim

2017-08-04 10:05:11

W 28 numerze „Tygodnika Pułtuskiego” ukazał się wywiad „Ten remont był bardzo potrzebny!” oraz artykuł „Czy potrzebna jest modernizacja nowej szkoły?”, w których wójt gminy Winnica Mariusz Kowalewski przekazuje szereg nieprawdziwych informacji na temat termomodernizacji szkoły w Winnicy

Piszę do Państwa, aby sprostować te nieprawdziwe informacje.Wójt rozpowszechnia zdjęcia w Państwa gazecie z podpisem „brak ocieplenia”. Na Sesji Rady Gminy mówił, że „szkoła nie jest ocieplona”. Jest to nieprawda. Szkoła jest ocieplona, styropian znajduje się w środku muru, pomiędzy pustakiem a cegłą. W załączniku przesyłam zdjęcia z budowy szkoły, gdzie widać ocieplenie.
W samym wywiadzie wójt już mówi, że „ściany zewnętrzne szkoły, owszem są ocieplone styropianem, ale tylko pięciocentymetrowym” (na zdjęciach z budowy widać, że jest to więcej niż 5 cm). Dlaczego, więc rozpowszechnia zdjęcia (także w Państwa gazecie) z podpisem „brak ocieplenia” oraz wprowadza w błąd radnych i sołtysów na sesji mówiąc, że „szkoła nie jest ocieplona”?
Kolejną nieprawdą jest, że dach hali sportowej jest nieocieplony. Wójt w wywiadzie mówi: „Mam zdjęcia dachu nad halą, proszę zobaczyć. Tu nie ma żadnego ocieplenia…”. Jednak zdjęcia, które pokazuje (również na sesji i na stronie internetowej gminy) to manipulacja. To nie tam wójt powinien sprawdzać, czy jest ocieplenie. Dach na hali składa się z podwójnej warstwy blachy pomiędzy którą znajduje się ocieplenie ze styropianu. Potwierdzają to zdjęcia z budowy hali, które przesyłam w załączniku.
Co ciekawe nawet w projekcie termomodernizacji odnośnie dachu hali napisane jest: „Na etapie projektowania niemożliwe było sprawdzenie przestrzeni stropowej”. Świadczy to o tym jak nieprofesjonalnie zostało to wszystko przygotowane.
W wywiadzie wójt Kowalewski mówi: „Chcę zdementować kłamstwa, że ocieplając dach będziemy zrywać dobrą blachę. Nic takiego się nie stanie”. Okazuje się jednak, że na części szkoły już zerwano dach. Zdjęcia, które przesyłam to stan na 22 lipca. Ponadto w przedmiarze robót zapisane jest, że zostanie wymienione 1106 m2 blachy na hali sportowej (co stanowi całą powierzchnię dachu hali) oraz 564 m2 blachy na szkole.
Wójt mówił także (choć nie bezpośrednio w Państwa gazecie), że okna w szkole są źle zamontowane, bez pianki izolacyjnej. Przesyłam zdjęcia wymontowanych okien. Widać na nich przyklejoną piankę, a także że szyby jak i uszczelki są w dobrym stanie. Wielu mieszkańców zgłaszało chęć przyjęcia takich okien. Niestety zostały już pocięte i będą wyrzucone na śmietnik.
Kolejną nieprawdą jest, że gminy otrzymuje 80% dotacji na to zadanie. Wystarczy przeliczyć kwoty, które podaje wójt. 2.075.129,00 zł dotacji na 2.976.110,00 zł całości zadania daje 69,7% dotacji. Do wszystkich kosztów należy także wliczyć wydatki gminy w 2016 r. poniesione na te zadanie, czyli 146.882,58 zł. Po podliczeniu całości wynika, że gmina ponosi 1/3 wszystkich kosztów termomodernizacji.
Manipulacją wójta jest także opowiadanie o awarii w łazience w kontekście termomodernizacji. Z 3 mln zł przeznaczonych na termomodernizację na tę łazienkę nie trafi ani złotówka.
Bardziej szczegółowo o termomodernizacji piszę na swojej stronie www.paszakowalczyk.pl, jest tam też więcej zdjęć oraz wszystkie dokumenty źródłowe. Zachęcam, aby nie wierzyli mi Państwo na słowo tylko sami wszystko sprawdzili.
Uprzejmie proszę, aby zamieścili Państwo te sprostowanie wraz ze zdjęciami w kolejnym numerze „Tygodnika Pułtuskiego”.

Z wyrazami szacunku Paweł Kowalczyk


Wielu mieszkańców zgłaszało chęć przyjęcia takich okien. Niestety zostały już pocięte i będą wyrzucone na śmietnik


Wójt mówił także (choć nie bezpośrednio w Państwa gazecie), że okna w szkole są źle zamontowane, bez pianki izolacyjnej. Przesyłam zdjęcia wymontowanych okien. Widać na nich przyklejoną piankę, a także że szyby jak i uszczelki są w dobrym stanie


Ocieplanie dachu hali sportowej w Winnicy

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *