pultuszczak

Facebook


Komendant odprawił drwali

2017-03-22 9:26:52

W zeszłym numerze informowaliśmy o niepokojącym procederze przycinania drzew po 1 marca, kiedy to ze względu na obowiązujące przepisy robić tego nie można, bo zaczął się sezon lęgowy ptaków

Przypomnijmy fakty. Pułtuszczanin podszedł do jednego z drwali pracujących w spacerniaku przy 3 Maja, w czasie ładowania ściętych gałęzi na samochód, pytając czy to przypadkiem nie jest tak, że przepisy zabraniają tego typu prac od 1 marca, ze względu na sezon lęgowy ptaków. Zdenerwowany mężczyzna wykrzyknął coś w stylu: „to co ja mam chleba nie jeść?” Dodał jeszcze, że ptaków żadnych nie płoszy, bo ich tu nie ma i to był koniec wyjaśniania bezprawnych działań. A skoro robił to na miejskim skwerku, o zlecenie takich „przeterminowanych” prac zapytaliśmy u źródła, czyli w Urzędzie Miejskim. Burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz stanowczo stwierdził, że temat go nie interesuje, odcina się od wszelkich prac przy zieleni miejskiej, które wykonywane były i być może będą po 28 lutego i namawia mieszkańców, by w każdym takim wypadku natychmiast wzywali policję.
To było w ubiegły wtorek, a w środę z samego rana, w tym samym miejscu, znowu pracowały piły, co tym razem udało się nam uwiecznić na zdjęciu. Policji nie chcieliśmy zawracać głowy, skontaktowaliśmy się jednak ze Strażą Miejską. Telefon odebrał sam komendant Wincenty Bogusz, który obiecał szybką interwencję. No i się udało. Komendant pozwolił drwalom wyciąć jeszcze kilka suchych gałęzi nad chodnikiem i linią energetyczną i nakazał prace przerwać, jak to powinno być zgodnie z prawem. Dziękujemy za skuteczne działanie w imieniu drzew, ptaków i miłośników miejskiej zieleni. Bo przepisy są po to, żeby ich przestrzegać, a władza, jak to się szumnie mówi, powinna w tej kwestii świecić przykładem.

Komentarze

2 komentarze

  1. Pułtusk odpowiedz

    Może byście poczytali trochę więcej. Okres lęgowy ptaków obowiązuje drzewa na których są gniazda wtedy nie można wycinać drzewa chyba że jest zgoda RDOŚa. Więc jak na drzewie niema gniazd to można ciąć.

    1. edabek odpowiedz

      Od samego burmistrza uzyskaliśmy informację, zgodną z tym co pisano na stronie internetowej gminy, że wycinanie i przycinanie ma trwać do 28 lutego. I tego się trzymajmy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *