pultuszczak

Facebook


Kolejny wypadek na wojewódzkiej

2017-02-22 1:07:00

20 lutego, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem łosia. Kierujący osobówką został przewieziony do szpitala

W poniedziałek, w miejscowości Topolnica, gm. Zatory doszło do zdarzenia drogowego z udziałem zwierzęcia leśnego. Około godz. 17.15 na drodze wojewódzkiej W – 618, kierowca osobowego Renault, 48 letni mieszkaniec Ostródy, potrącił przechodzącego przez jezdnię łosia.
W wyniku zdarzenia kierujący pojazdem został przewieziony do szpitala w Pułtusku, gdzie jak ustalono, doznał ogólnych potłuczeń, pozostał na obserwacji. Pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Technicy kryminalni wykonali oględziny miejsca.
Kolizja samochodu z nieoczekiwanie pojawiającym się na drodze zwierzęciem może okazać się brzemienna w skutkach. Podczas tych zdarzeń – mających u nas miejsce najczęściej jesienią lub zimą – zwierzę często ginie lub jest poważnie ranne, a zderzenie prowadzi zazwyczaj do uszkodzeń samochodu. W powiecie pułtuskim nawet te najbardziej uczęszczane drogi prowadzą przez lasy, szlaki wędrowne zwierząt. Kierowca w takich miejscach musi być zawsze przygotowany na ewentualne wtargnięcie dzikiego zwierzęcia, szczególnie nocą, kiedy wabione blaskiem świateł zwierzęta wychodzą z przydrożnych lasów. Kierowca powinien przede wszystkim zachować odpowiednią prędkość, a w razie potrzeby może użyć sygnału świetlnego lub dźwiękowego. Na szczególną uwagę zasługuje drogowy znak ostrzegawczy „Uwaga dzikie zwierzęta” (A-18b) – ostrzega kierowcę, że ryzyko wbiegnięcia dzikiej zwierzyny na drogę jest większe niż w innych miejscach!
st. sierż. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk
Zdjęcie użytkownika Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *