pultuszczak

Facebook

KOLEJNY SENIOR STRACIŁ OSZCZĘDNOŚCI

2022-02-09 4:20:06

Ponownie zwracamy się do Państwa z prośbą o stosowanie zasady ograniczonego zaufania podczas kontaktów z osobami obcymi. Wpuszczanie do domu obcych osób może narazić nas na utratę drogocennych rzeczy, bądź pieniędzy. Niestety przekonał się o tym 81 – letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego

Do kradzieży doszło na terenie powiatu pułtuskiego. Sprawczynie zapukały do domu seniora, poinformowały, że są zainteresowane kupnem używanych ubrań. Jedna z kobiet zagadywała 81-latka. W tym samym czasie, druga plądrowała mieszkanie. Poszkodowany, w wyniku działania oszustek, stracił 30 000 zł.

Sprawcy przestępstw dokonywanych na osobach starszych działają w różnorodny sposób i za pomocą różnych osób. Bardzo często pukają do drzwi seniorów pod różnymi pretekstami, np. sprawdzenia instalacji wodnej, oferując sprzedaż artykułów przemysłowych bądź też podając się za hydraulika lub przedstawiciela fundacji czy stowarzyszenia. Po podstępnym wejściu do mieszkania, wykorzystując nawet chwilową nieuwagę, okradają domowników z oszczędności i dobytku całego życia.

Dlatego po raz kolejny apelujemy do Państwa o zachowanie dużej dozy nieufności podczas kontaktów z osobami obcymi. Nigdy nie powinniśmy pozwalać na wejście do naszego domu, czy mieszkania obcym osobom, bez względu na podawany przez nie pretekst. Nie trzymajmy także większych sum pieniędzy w mieszkaniach. Najbezpieczniejszym do tego miejscem jest konto bankowe.

Bardzo ważny jest też przekaz powyższych informacji starszym członkom z naszych rodzin. Dlatego prosimy Państwa o rozmowę ze swoimi seniorami i ostrzeżenie ich przed tego typu sytuacjami.

sierż. Renata Sobol, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…