pultuszczak
Kolejny nietrzeźwy kierujący wyeliminowany z ruchu

2023-09-01 10:09:52

Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez pułtuskich funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego. 37 – letni kierowca citroena, miał w swoim organizmie blisko 2 promile alkoholu. Wkrótce mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawiania wolności do lat 2

Pomimo wielu apeli Policji, a także kontroli stanu trzeźwości,, nadal na drogach powiatu pułtuskiego poruszają się osoby, które kierują pojazdami w stanie nietrzeźwości, powodując zagrożenie na drodze.

31 sierpnia, o godz. 11:30, na ul. Mickiewicza w Pułtusku policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego citroenem. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny blisko 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy, a w najbliższym czasie mieszkaniec powiatu pułtuskiego za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Pułtuscy policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej, niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości oraz nie mniejszej, niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu.

 

Autor: asp. Anna Kowalczyk

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *