pultuszczak

Facebook


KOLEJNY ARESZT ZA WYŁUDZANIE SPRZĘTU RTV

2020-05-19 12:12:44

To ciąg dalszy sprawy z końca kwietnia. Wtedy to pułtuscy policjanci dokonali pierwszych zatrzymań – dwóch mężczyzn w wieku 29 i 36 lat, którzy oszukali jedną z firm telekomunikacyjnych na blisko 20 tys. zł.

Zawierali umowy podszywając się pod pokrzywdzonych i pobierali na nich sprzęt elektroniczny. W środę zatrzymany został trzeci podejrzany, 35-letni mieszkaniec Płońska. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

Realizując posiadane materiały operacyjne, policjanci Wydziału Kryminalnego pułtuskiej komendy ustalili, że na terenie Pułtuska ma dochodzić do wyłudzeń sprzętu RTV. Przestępcy mieli to czynić na podstawie umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych i zakupów ratalnych telefonów komórkowych. Podszywając się pod pokrzywdzonych, których dane widniały na fakturze, chcieli zapewnić sobie anonimowość.
Pod koniec kwietnia, na gorącym uczynku, podczas przekazania zamówionego sprzętu, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Sprawcami okazali się: 29-letni mieszkaniec Legionowa i 36-latek z Płońska.

W środę (13.05), na terenie powiatu działdowskiego, pułtuscy policjanci zatrzymali kolejnego podejrzanego. Na wniosek policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Pułtusku zastosował wobec 35 – letniego mieszkańca Płońska środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze ustalają ilości zawartych fikcyjnych umów i osoby pokrzywdzone, do których trafiały faktury z prośbą o natychmiastowe uregulowanie opłat.

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *