pultuszczak

Facebook

KOLEJNE UDERZENIE W PRZESTĘPCZOŚĆ NARKOTYKOWĄ

2020-10-21 8:58:17

Śledztwo prowadzone przez pułtuskich policjantów zaowocowało zatrzymaniem 29 – latka. Mężczyzna usłyszał zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, został objęty policyjnym dozorem.

W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze zabezpieczyli plantację mogącą dostarczyć znacznej ilości suszu konopi oraz przedmioty służące do jej uprawy.
Pułtuscy policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową na trop podejrzanego o uprawę konopi indyjskich wpadli kilka dni temu. Funkcjonariusze intensywnie pracowali nad sprawą, zbierając materiał operacyjny i procesowy, dzięki czemu trafnie wytypowali mężczyznę biorącego udział w tym przestępczym procederze oraz miejsce, gdzie mogą być uprawiane narkotyki. Na terenie Pułtuska, w rejonie rzeki Narew, zatrzymali 29 – letniego mieszkańca Warszawy. To osoba, która na swoim koncie ma już obrót narkotykami. Tym razem mężczyzna prowadził uprawę 40 krzewów konopi, z których można uzyskać znaczne ilości gotowego suszu roślinnego w postaci marihuany o wadze około 2 kg(czarnorynkowa wartość to niespełna 100 tys. zł. Ponadto, podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych i domu przy jednej z ulic w centrum Pułtuska, kryminalni znaleźli susz roślinny w postaci marihuany i przedmioty służące do uprawy konopi. Właściciel nielegalnych substancji usłyszał zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

mł. asp. Anna Kowalczyk, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…