pultuszczak

Facebook


Kolejne prawko zatrzymane za prędkość

2017-07-07 2:57:48

Niestosowanie się do ograniczenia prędkości stanowi wykroczenie. Ponadto w sytuacji, gdy kierujący pojazdem przekroczył dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym traci uprawnienia na 3 miesiące

Mimo zaostrzenia przepisów wobec kierujących, którzy dopuszczają się rażącego przekraczania prędkości w obszarze zabudowanym, w dalszym ciągu wielu z nich prezentuje lekceważący stosunek do obowiązującego na drodze prawa. Tylko od początku roku pułtuscy policjanci zatrzymali 80 kierowców, którym w związku z przekroczeniem prędkości odebrane zostało prawo jazdy.
W tym tygodniu na terenie naszego powiatu doszło do kolejnych przypadków jazdy z nadmierną prędkością.
Pierwszym zatrzymanym okazał się 42- letni mieszkaniec Wyszkowa, kierowca Audi. Wykonany przez funkcjonariuszy pomiar wskazał prędkość 106 km/h. W ręce mundurowych jako druga wpadła 31-letnia mieszkanka powiatu ryckiego. W tym przypadku urządzenie pomiarowe wykazało prędkość 101 km/h.
Policjanci zatrzymali kierowcom prawo jazdy oraz ukarali grzywną. Dodatkowo do ich kont dopisane zostało 10 punktów karnych za powyższe wykroczenia.
Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że zwiększona prędkość wydłuża drogę hamowania, a w chwili zdarzenia drogowego powoduje zwiększenie sił przeciążenia działające na osoby w pojeździe. Ponadto zderzenie się samochodów przy dużej prędkości, może spowodować dodatkowe uwikłanie w wypadek innych osób np. pieszego znajdującego się na chodniku.
st. sierż. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *