pultuszczak

Facebook


Kolejne prawko zatrzymane za prędkość

2017-07-07 2:57:48

Niestosowanie się do ograniczenia prędkości stanowi wykroczenie. Ponadto w sytuacji, gdy kierujący pojazdem przekroczył dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym traci uprawnienia na 3 miesiące

Mimo zaostrzenia przepisów wobec kierujących, którzy dopuszczają się rażącego przekraczania prędkości w obszarze zabudowanym, w dalszym ciągu wielu z nich prezentuje lekceważący stosunek do obowiązującego na drodze prawa. Tylko od początku roku pułtuscy policjanci zatrzymali 80 kierowców, którym w związku z przekroczeniem prędkości odebrane zostało prawo jazdy.
W tym tygodniu na terenie naszego powiatu doszło do kolejnych przypadków jazdy z nadmierną prędkością.
Pierwszym zatrzymanym okazał się 42- letni mieszkaniec Wyszkowa, kierowca Audi. Wykonany przez funkcjonariuszy pomiar wskazał prędkość 106 km/h. W ręce mundurowych jako druga wpadła 31-letnia mieszkanka powiatu ryckiego. W tym przypadku urządzenie pomiarowe wykazało prędkość 101 km/h.
Policjanci zatrzymali kierowcom prawo jazdy oraz ukarali grzywną. Dodatkowo do ich kont dopisane zostało 10 punktów karnych za powyższe wykroczenia.
Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że zwiększona prędkość wydłuża drogę hamowania, a w chwili zdarzenia drogowego powoduje zwiększenie sił przeciążenia działające na osoby w pojeździe. Ponadto zderzenie się samochodów przy dużej prędkości, może spowodować dodatkowe uwikłanie w wypadek innych osób np. pieszego znajdującego się na chodniku.
st. sierż. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *