pultuszczak

Facebook

Koła gospodyń wiejskich na start!

2022-03-17 7:55:27
Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, wyróżnianie najaktywniejszych kół gospodyń wiejskich jest szczególnie ważne, gdyż to często one napędzają życie kulturalne małych miejscowości i integrują mieszkańców. – Koła są najbardziej znane z pielęgnowania tradycyjnej kuchni, ale ich działania to wiele, wiele więcej. Organizują wydarzenia kulturalne, angażują mieszkańców i napędzają lokalne życie społeczne. Nasz konkurs to okazja dla nich, by pochwalić się swoimi osiągnięciami, jak i zdobyć środki na dalszy rozwój – dodaje. 

 

Co będzie oceniane?

W konkursie oceniana będzie działalność szeroko pojętym rozwojem obszarów wiejskich w województwie mazowieckim. Chodzi tu m.in. o wykorzystanie środków unijnych, innowacyjnych technologii na obszarach wiejskich, rozwój turystyki, wykorzystanie i promocję dóbr kultury, rozwój ekologicznego rolnictwa, organizację spółdzielczości i grup producenckich oraz aktywizowanie społeczności lokalnych.

 

 Nagrody czekają!W tej edycji konkursu pula nagród to aż 40 tys. zł. Zwycięskie koło otrzyma 10 tys. zł. Przewidziane są także nagrody za kolejne miejsca i wyróżnienia. By wziąć udział, trzeba przesłać poprawne zgłoszenie. Powinno ono zawierać: wypełniony formularz zgłoszeniowy, przynajmniej 2 rekomendacje (organizacji pozarządowych, lokalnych grup działania, samorządów), trzy przepisy kulinarne związane z regionem udokumentowane fotograficznie, wśród których znajdzie się minimum jeden przepis na kiszonkę wraz ze zgodą na ich publikację w formie książki kucharskiej.

Formularze zgłoszeniowe wraz z dodatkowymi dokumentami należy przesłać mailowo na adres ksow@mazovia.pl, dostarczyć osobiście lub w pocztą na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, ul. Skoczylasa 4, 03–469 Warszawa, z dopiskiem “Konkurs dla KGW 2022”.

Termin zgłoszeń upływa 15 kwietnia br. Szczegóły, regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronach www.mazowieckie.ksow.pl oraz mazovia.pl.

 

 

Biuro Prasowe Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…