pultuszczak

Facebook
KOBIETY NA TAPETY

2022-11-29 6:20:32
Nauczycielka PSP nr 3 w Pułtusku, Izabela Trzcińska, to pierwsza z naszych KOBIET NA TAPETY. Weszła na nie przebojowo, wraz z IV Ogólnopolskim Konkursem Piosenek Polskich Wykonawców lat 60. i 70. XX wieku. Pierwszy raz pokazaliśmy Izabelę na fb niżej podpisanej, dziś dołącza do naszych pań już zaprezentowanych w papierowym wydaniu “TP”, a to do: Izabeli Sosnowicz-Ptak, Doroty Anny Sobocińskiej i Anny Świerczewskiej. Za tydzień kolejna nasza kandydatka na TAPETY – Halina Witkowska
Imię Izy Trzcińskiej nie schodziło z ust pułtuszczanek, które nie były zazdrosne o jej sukcesy. Sukcesy autentyczne, widoczne i oczywiste. Izę znamy nie od dzisiaj – z kreatywności i pedagogicznego, tak to ujmę, kolorytu. Artystycznego wysmakowania, które w DNI MATEUSZA wyszło z amfiteatru zamkowego, zresztą cudnej urody, i rozeszło się po mieście, powiecie, Mazowszu i kraju. Bo dzieło, którym zasłynęła Iza, to IV Ogólnopolski Konkurs Piosenek Polskich Wykonawców lat 60. i 70. XX wieku – W SZEŚCIU STRUNACH ZAKLĘTA MUZYKA. Zaklęte w tym festiwalu – konkursie było wszystko, bo to i amfiteatr im. Krzysztofa Klenczona, i barwni uczestnicy – utalentowane dzieci, i wielopokoleniowa widownia, i prowadzący spotkanie, i wystrój sceny – jesienny, z wrzosami i dyniami. I dziewczęta i chłopcy w strojach z lat 60. i 70. ubiegłego wieku. Ba, też prężny sztab pomocniczy, też – dostojne osobą przewodniczącego – jury. W ogóle KRZYSIOWY amfiteatr w dzień konkursu to było jedno wielkie cudowne zamieszanie, a wśród niego dwie dyrektorki – Dorota Karzulewska i Izabela Trzcińska.Ta druga to FESTIWALOWA MATKA. Najpierw zorganizowała powiatowy festiwal z muzyką K. Klenczona i Czerwonych Gitar. Wszystkim się spodobał – pani Alicja Klenczon była nim i wzruszona, i oczarowana. Tenże konkurs Iza zrobił dla swojego wnuka, fana piosenek Klenczona i Czerwonych Gitar, trzymajcie się ramy, czterolatka. Potem to już były festiwale ogólnopolskie. Iza mówi, że jest utkana z emocji, a że emocje wyzwala w niej muzyka, więc i z muzyki.

Z rozpędu do muzyki Klenczona i piosenek lat 60. i 70. wymyśliła też KLENCZONKĘ, sprzedawaną w PTYSIU. Smakowite superciasteczko. Taka to kobieta ta IZA, taka to rozśpiewana pułtuska TRÓJKA i taki to słodki festiwal W SZEŚCIU STRUNACH ZAKLĘTA MUZYKA. Czekamy na niego z utęsknieniem, czas szybko płynie, więc nie popadajmy w marazm.

Grażyna M. Dzierżanowska

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *