pultuszczak
Kobieta znieważyła policjantów

2021-06-30 12:52:49

Nie ma i nie będzie tolerancji dla osób naruszających nietykalność cielesną czy znieważających słowami wulgarnymi policjantów. Przekonała się o tym 61-latka, która kopała i wyzywała interweniujących policjantów. Kobiecie przedstawiono zarzut. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności

W sobotni wieczór policjanci zostali wezwani do awanturującej się kobiety w miejscu publicznym. Nietrzeźwa kobieta awanturowała się pod prywatną posesją. W trakcie interwencji, agresja przeniosła się na mundurowych. Podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych zostali znieważeni słowami wulgarnymi. Ponadto, 61-letnia mieszkanka powiatu wyszkowskiego naruszyła nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy. Kobieta została zatrzymana, a noc spędziła w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjantów i znieważenia ich.
Kodeks karny za znieważenie policjanta przewiduje karę do roku pozbawienia wolności. Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Anna Kowalczyk, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *