pultuszczak

Facebook


Kobieta Orkiestra

2015-12-09 10:42:54

Rozmowa z Marią Savelyevą – organistką z Winnicy, prowadzącą zespół VINEAM

Pani Mario, jaki jest skład Pani zespołu, proszę powiedzieć, kto jest kim?
W skład zespołu obecnie wchodzą uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum i dorośli.
Odkąd Pani prowadzi zespół? Proszę opowiedzieć o sobie i o tym, kim jest Pani dla zespołu.
Zespół prowadzę od września 2013, przejęłam go po poprzednim organiście, założycielu zespołu. Nazwa naszej grupy pochodzi od łacińskiego VINEAM, co oznacza ” winnica”, tak samo jak miejscowość powstania zespołu (Winnica).
Obecnie gram w kościele jako organistka w parafii Winnica, jestem absolwentką Konserwatorium Muzycznego w Saratowie, skończyłam również podyplomowe Konserwatorium Muzyczne w Moskwie. Dla zespołu jestem organizatorem występów, aranżerem, wykonawcą, dyrygentem i kierownikiem.
A jak była Pani droga do Winnicy?
Do Winnicy przyjechałam w 2013 roku z Podkarpacia, gdzie pracowałam też jako organistka w parafii Rymanów Zdrój. Ogólnie przeprowadziłam się do Polski w 2010 roku, z Rosji, gdzie też byłam organistką w katedrze św. Apostołów Piotra i Pawła w Saratowie (od 1995r.).
Zapewne na poziom i repertuar zespołu ma wpływ Pani praca, praca organistki…
Z racji pracy repertuar wykonywany przez zespół jest ściśle związany z tematyką religijną, są to piosenki z repertuaru takich zespołów, jak: TGD, Mocni w duchu, Lumen oraz pieśni religijne w mojej autorskiej aranżacji.
Sukcesy i występy? O nich się mówi…
Wyliczę: 2014 I miejsce na eliminacjach konkursu „Sakrosong”, w tym samym roku występ na festiwalu kolęd i pastorałek w Jaśliskach (mazowieckie), w 2013 i 2014 koncert pieśni patriotycznej w w Winnicy. Także koncert kolęd 2013 w Winnicy i koncerty charytatywne – czerwiec 2015 dla Krystiana Długołęckiego i – ostatnio – koncert charytatywny dla Marioli Wroniak. 22 listopada bieżącego roku koncert na rzecz promocji idei Szlachetnej Paczki w Winnicy.
Piękny i całkiem długi wykaz! A najbliższe zamierzenia zespołu?
Dalsza praca i doskonalenie repertuaru zespołu.
Życzę sukcesów. I proszę zapraszać TYGODNIK na koncerty.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *