pultuszczak

Facebook


Kierowco! Nie polujemy na ZEBRACH”

2016-10-22 11:09:35

Głównym założeniem programu jest poprawa bezpieczeństwa tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Uczniowie Szkół Podstawowych apelowały do kierowców za pomocą kolorowych transparentów

W ramach kampanii profilaktycznej „Kierowco! Nie polujemy na ZEBRACH” funkcjonariusze odwiedzili uczniów w Szkole Podstawowej w Pobyłkowie Dużym oraz w Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy, którzy należą do programu B&N Bezpieczny Niechroniony. W czasie spotkania z dziećmi policjanci rozmawiali o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego dotyczących bezpieczeństwa pieszych. Zwracali uwagę na zachowanie ostrożności i rozglądanie się przed wejściem na jezdnię. Tłumaczyli i pokazywali jak bezpiecznie i prawidłowo korzystać z dróg i przejść dla pieszych.
Policjanci zaprosili drugoklasistów na zajęcia praktyczne, które odbyły się na przejściu dla pieszych w pobliżu szkoły. Roześmiany korowód, uzbrojony w transparenty i żółto- niebieskie balony postawił na jednym- przemówić do rozsądku kierowców. W ramach akcji dzieci prezentowały plakaty, demonstrując w ten sposób, że tylko kierowca który zachowuje szczególną ostrożność zbliżając się do przejścia dla pieszych jest kulturalnym partnerem na drodze. Przyjaźni kierowcy otrzymali z rąk najmłodszych ulotki promujące. Odzewem były serdeczne uśmiechy w ich stronę. W podziękowaniu za zaangażowanie w kampanii profilaktycznej dzieci otrzymały odblaski.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *