pultuszczak

Facebook

KIEDY POD TĘŻNIĘ?

2019-11-19 10:42:38

O to, kiedy będzie czynna nasza tężnia solankowa przy Traugutta (o samej tężni oraz jej zaletach już pisaliśmy), spytaliśmy zastępcę burmistrza Tomasza Sobieckiego

Tuż po obejrzeniu felietonu (w jednym ze śniadaniowych programów telewizyjnych)  o  codziennym, jesiennym  korzystaniu  warszawskich przedszkolaków z własnej tężni (Bemowo), skierowaliśmy do zastępcy burmistrza pytania o to, kiedy zostanie uruchomiona  pułtuska tężnia, przez kogo i czy pułtuszczanie będą mogli jeszcze tej jesieni korzystać z jej dobrodziejstw.

Oto odpowiedź T. Sobieckiego.

Pierwsza sprawa,  oficjalnie, teren przy Traugutta  to jeszcze teren budowy. Wykonawca zgłosił nam już gotowość do odbioru prac, prawdopodobnie w przeciągu tygodnia dojdzie do niego. Trwają jeszcze formalności związane z zabezpieczeniem energii elektrycznej.

Przy tężni umieszczona będzie tablica z instrukcją  obsługi. Tężnię można zaprogramować na z góry wybrany zakres godzinowy jej pracy lub też obsługiwać doraźnie w ramach potrzeb. Urządzenie,  niestety, nie będzie czynne zimą z prozaicznego powodu – w temperaturze – 4 stopni Celsjusza zamarza solanka, zapewniająca  działanie tężni.

Co więc pozostało? Czekajmy i oby do wiosny.

GMD

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…