pultuszczak

Facebook


Karetka widmo

2016-03-29 10:44:39

Od dawna stoi na placu przy starej siedzibie Pogotowia Ratunkowego i drażni ludzi swoją bezużytecznością. Tyle się mówi o braku karetek, a tu proszę…

Widać, ze dosłownie wrasta w ziemię i pokrywa się coraz większa warstwą brudu. Na boku mamy logo gminy Pułtusk, z czego można wnioskować, że do ambulansu dokładał się pułtuski samorząd z pieniędzy podatników, czyli nas wszystkich. Dlaczego więc samochód jest bezużyteczny? Informacje te mamy od czytelnika, który zainteresował się sprawą. Od prezesa zarządu szpitalnej spółki Bogdana Mosakowskiego dowiedział się, że użytkowania ambulansu zaprzestano już w lutym 2013 roku, choć jest normalnie zarejestrowany, a polisa ubezpieczeniowa kończy się w lipcu 2016 roku. Wszystko to wydawało nam się intrygujące, więc o szczegóły postanowiliśmy pana prezesa podpytać ponownie.
– Samochód był swego czasu używany przez Gajda Med, ale od dawna jest poważnie uszkodzony, a koszty naprawy przewyższały jego rzeczywistą wartość, stąd taka sytuacja – powiedział nam Bogdan Mosakowski- My jako spółka nie ponosimy żadnych kosztów związanych z przechowywaniem nieczynnego ambulansu. Dokumenty, ubezpieczenie, wszystko znajduje się w Gajda Med. Będę chciał uporządkować tę sprawę, przeznaczyć samochód albo do sprzedaży, jeśli ktoś byłby zainteresowany, albo do zezłomowania w najbliższym czasie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *