pultuszczak

Facebook

Kaczka na ruchliwej ulicy

2017-05-19 9:03:52

Niecodzienne zdarzenie miało miejsce przy osiedlu KEN, obok Delikatesów Centrum

Oto mama – dzika kaczka – spacerowała po ulicy z piątką maleństw. Zrobiło się niemałe zamieszanie i utworzył korek. Dzika kaczka była bardzo śmiała i towarzyska. Gdy samochody zatrzymywały się, zamiast uciekać, podchodziła do ludzi. Przechodząc na chodnik, wybrała drogę przez kratkę studzienki ściekowej. Niestety, jedno z jej maleństw wpadło do studzienki. Zauważył to mój kolega, który zatrzymał się idąc na ryby. Próbował podczepić malucha na błystkę, ale ten sprytnie się wyhaczał. Kaczka z czwórką małych poszła w kierunku al. Wojska Polskiego, pozostawiając pisklę na łasce ludzi.
Zadzwoniłem do Urzędu Miasta do wydziału opieki nad zwierzętami i pracująca tam pani szybko powiadomiła straż pożarną. Nie minęło 10 minut, a przy studzience już stał wóz strażacki. Bardzo szybko udało się strażakom usunąć kratkę i wydobyć kaczątko, które porzucone przez rodzinę, znalazło dom w pobliskim gospodarstwie.
Kolejny raz naszym strażakom należą się wielkie podziękowania za to, że każde zgłoszenie ma dla nich wielką wagę.Wielki szacunek dla Was Panowie, za nie lekceważenie naszych braci mniejszych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…