pultuszczak

Facebook


Jest szpik!

2018-08-23 12:30:26

Ósma edycja ŚWITU (Przegląd Twórczości Abstynenckiej) odbyła się, jak co roku, na nadnarwiańskiej przystani. Impreza połączona była z szeroko zakrojoną akcją pod hasłem SZPIK dla KAZIA

Do Pułtuska przybyli członkowie ŚWITU z wielu stron kraju, ludzie zaprzyjaźnieni z pułtuskim małżeństwem Grażyną i Kazimierzem Stefankiewiczami. Impreza była niezwykle udana, co podkreślali uczestnicy, ale najważniejszy był… szpik dla potrzebującego go Kazimierza. Kazio podczas  pułtuskiej akcji, kiedy to wolontariusze prowadzili rejestrację w bazie potencjalnych dawców, przebywał w warszawskim szpitalu, ale już jest w domu.

„Nie ma jak u żony, a pies zadowolony” – napisał  na swoim FB. Zadowolenie, już w kilkadziesiąt godzin po akcji, przerodziło się w niebywałe szczęście. 7 sierpnia Grażyna i Kazimierz poinformowali o swojej wielkiej radości. Nazwali się SZCZĘŚCIARZAMI i … „Jest szpik dla Kazia” napisali na facebooku.

TYGODNIK wie o dwojgu wspaniałych pułtuszczanach (tak się złożyło, że o sąsiadach z 17 Sierpnia 60), którzy podczas ŚWITU zarejestrowali się w bazie dawców. Jednym z nich jest  Sylwester Wałowski. Pan Sylwester cieszy się, że znalazł się dawca dla K. Stefankiewicza. Szkoda tylko, że kolejka do rejestrowania nie była zbyt długa, przynajmniej w czasie, kiedy on sam oddawał materiał do badania.

(zdjęcia z FB p. Stefankiewiczów)

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *