pultuszczak

Facebook

JEDEN ZA KOLIZJĘ, DRUGI ZA ALKOHOL

2020-08-04 3:38:45

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w piątek . Rażące zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym spowodował 34 – letni mieszkaniec Pułtuska. Jego nierozważna jazda doprowadziła do fakultatywnego zatrzymania prawa jazdy.

W piątek, po godz. 19. patrol Wydziału Ruchu Drogowego został zadysponowany do zdarzenia drogowego w ms. Klukowo, na terenie gm. Świercze. Z ustaleń wynikało, że kierujący Audi, będąc na skrzyżowaniu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu VW Passatem. Siła uderzenia była tak mocna, że jeden z pojazdów wypadł z drogi. Na szczęście uczestnicy nie odnieśli poważnych obrażeń. Funkcjonariusze wykonujący czynności na miejscu zdarzenia z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego podjęli decyzję o fakultatywnym zatrzymaniu prawa jazdy sprawcy – 34 letniemu pułtuszczaninowi. Sporządzili, również dokumentację ze zdarzenia drogowego, która razem z wnioskiem o ukaranie trafi do sądu. W trakcie pojawiły się wątpliwości co do kierowania drugim pojazdem. Szybko jednak zostały rozwiane przez funkcjonariuszy – którzy ustalili, że podający się początkowo za pasażera Volkswagena był jego kierującym. Mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu w organizmie – w konsekwencji uprawnienia 55 – latka również zostały zatrzymane.
Policjanci apelują o rozwagę i zachowanie ostrożności na drogach.
Pamiętajmy, że jadąc pod wpływem alkoholu zagrażamy swojemu bezpieczeństwu oraz pasażerów, a także bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego, a widząc zagrożenie jakim jest pijany kierowca – stanowczo reagujmy!

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…