pultuszczak

Facebook


Jechali na podwójnym gazie

2018-05-21 12:56:17

Mimo poważnych sankcji wciąż nie brakuje „tych odważnych”, którzy siadają za kierownicę po alkoholu. W miniony weekend na terenie powiatu pułtuskiego policjanci zatrzymali dwóch takich kierowców

W piątek funkcjonariusze posterunku policji w Świerczach uniemożliwili kontynuację jazdy 61-letniemu rowerzyście. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie blisko dwa promile alkoholu. Niebawem stanie przed sądem.
To samo czeka 27-letniego motocyklistę z gminy Zatory. Stan w jakim się znajdował nie pozwolił mu odjechać daleko od miejsca zamieszkania. Na skutek wywrócenia się na motocyklu, doznał obrażeń i trafił do pułtuskiego szpitala. Przeprowadzone przez przybyłych na miejsce funkcjonariuszy badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Policja przypomina o odpowiedzialności karnej za jazdę pod wpływem alkoholu, ale apeluje też do osób, które mogą zareagować i powstrzymać kierowców spożywających alkohol przed siadaniem za kierownicę. Warto reagować, uniemożliwić osobie pod wpływem alkoholu jazdę, albo po prostu zawiadomić policję. To ważne dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu drogowego.

sierż. szt. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *