pultuszczak

Facebook


Jechał bez prawka i spowodował kolizję

2018-08-17 11:30:18

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 26- leni mieszkaniec g. Pokrzywnica, który kierując pomimo braku prawa jazdy doprowadził do zdarzenia. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł a jego pojazd trafił na policyjny parking

Do zdarzenia doszło we wtorek (14.08), po godz. 14. Kierująca Seatem, na ul. Jana Pawła w Pułtusku, zatrzymała się przed przejściem, by przepuścić pieszych. Za kobietą poruszał się kierowca Opla, jak się później okazało, bez uprawnień. Uderzył w samochód, który prowadziła 35 – latka. Na szczęście kierowcy nie doznali obrażeń, przez auto nie zostały uderzone również piesze. Uszkodzeniom uległy jedynie karoserie pojazdów. Uczestnicy byli trzeźwi. Pojazd sprawcy został odholowany na policyjny parking a kierowca ukarany mandatem
w wysokości 1000 zł.
26- latek, w centrum miasta, na bardzo ruchliwej ulicy,mógł pozbawić zdrowia a może nawet życia niewinne, przypadkowe osoby.
Chwila nieuwagi na drodze może doprowadzić do tragedii. Zwracamy się z apelem do osób, które nie posiadają prawa jazdy, by w żadnym wypadku nie wsiadały za kierownicę.
Niech to zdarzenie będzie również przestrogą dla osób, które mają wiedzę o najbliższych ze swojego otoczenia, którzy nie posiadają uprawnień. Przypominamy, że udostępnienie pojazdu osobie nie mającej do tego wymaganych uprawnień jest wykroczeniem!
sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *